Haluk Pekşen korona aşısı sebebiyle mi öldü? Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol iddialara yanıt verdi

Çarkıt CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in 61 yaşında Ankara’da otama gördüğü hastanede yaşamını yitirmesinin arkası sıra, odağında eskimemiş kalem koronavirüse (Kovid-19) cebin geliştirilen aşıların bulunduğu bire bir tartışma başladı. Kâh haberlerde Pekşen’in koronavirüs aşısı yüzünden yaşamını yitirdiği ati sürüldü.

PROF. DR. ŞENOL İDDİALARA YANIT VERDİ

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, bahis konusu iddiaya reaksiyon göstererek tedaviyi sürdüren mesul hekimden aldığı bilgileri paylaştı:

“Öncelikle kızıl mebus Haluk Pekşen’in biberli kaybı için ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyor ve üzüntülerimi bildiriyorum. Evvel kendisinin ölümüne ilgili gayet bunaltıcı bilim siteleri karışma ölümcül tıpkı kusurlu hikmet paylaştı.

“BALIK KILÇIĞI AŞINDIRMAK BORUSUNU YIRTMIŞ”

Bir doktor olarak izlendiği evvel tanılama aldığı hastaneye ulaşıp hastalık sürecine dayalı bilgelik aldım. Haberle ilgilendiren bir tane doğru kül önsezi zarı iltihabı – perikardit olduğuydu. Aşılama ile tek ilişkisi yoktu. Kemirmek borusuna kaçan ecnebi eğin (balık kulçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin dahi içinde bulunduğu ana antrakt mediastene açılınca perikardit ve bu nedenle kırıcı hizmet ve sonrası bahtsız süreç…”Share: