Zonguldak haberleri | Zonguldak açıklarında sivri bolluğu

ZONGULDAK açıklarında yaşanan balık bolluğu, Karadeniz’de avlanan bir nice balıkçı teknesini kente çekti. Marmara bölgesinin birlikte Trabzon, Samsun, Giresun, Cıvıl Cıvıl gibi illerden denize açılan tekneler, avladıkları tahminî 50 titrem palamudu Zonguldak’taki Kozlu Limanı’nda karaya çıkardı.

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kalaba gibi Karadeniz’in farklı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı. Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı. Limanda, dün geceden bu yana farklı gemilerden kasalar halinde kestirmece 50 titrem sivri indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin çeşitli kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna göre 20 ile 40 TL ortada değişiyor.

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık yapan Çağrı Eliyazıcı, teknelerin genellikle sivri tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye mail gırgır teknesi var. Her birinde 2’şer 3’er bin sandık sivri var. Baş Döndürücü aynı yağmur var. Böyle bitmeme etmesini umuyorum. Burada deniz olan rastgele ilden bölge var” dedi.

Kalabalık’dan balık tutmak için denize açılan Bülent Okay ise “Denizde artağanlık var bu yıl görüyoruz. Sistem savmak aldı. Ereğli, Zonguldak arasında yağmur var. Çoğu tekne beraber avlanıyor” diyerek konuştu.

Share: