Hacılar Belediyesi Meclisi Ilkgüz Kocaoğlan Toplantısını yaptı

Hacılar Şehremaneti Meclisi 5393 basit Belediye Kanunu’nun 20’nci maddesine güvenerek Ilkgüz ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Hacılar Belediye Sedir Salonu’nda gerçekleştirilen ve 6 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya riyaset fail Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ilçesine esaslı olması temennisinde bulundu.

Divan toplantısı öncesinde uray kendisine planlanan işlerin ivinti kesmeden devam ettiğini belirten Başbuğ Özdoğan, şöyle konuştu;

“İlçemizde lazım fehamet yatırımları icap büyükşehir belediyemizin yatırımları ve gerekse ilçe belediyemizin yatırımları mecmu hızıyla bitmeme ediyor. Karayolları ağımızın yapımı çabuk ayrımsız şekilde devam ediyor. Hacılarımıza yakışır yeni yolların yapılması, bağlantı yolları çalışması ayrıksı taraftan hayırseverlerimizin yaptırmış olduğu katalog, Kur’an Kursu inşaatları Hacılarımıza yerinde vaziyette bütün hızıyla devam ediyor.”

Başbuğ Özdoğan “Iyilikçi Özkaya ailesi marifetiyle yaptırılan Halit Özkaya Kütüphanesi’nin açılışını ilk teşrin ayı itibariyle, sınırlanmış spor salonunun açılışını ise aile ayı itibariyle yaparak vatandaşlarımızın ve gençlerimizin kullanımına sunacağız” dedi.

Daha sonraları gündem maddelerine geçildi. Hacılar Uray Meclisi Eylül ayı toplantısının bir numara gündem maddesinde vadi düzlük 31.08.2022 sıra ve 3135 sayılı açkı bağışı konusunun görüşülerek bağışın kabulü oy birliği ile akseptans edildi. Gündemin ikinci maddesinde türlü 1 şeker hastalığı hastası olan benzeri vatandaşın çocuğu için 24.08.2022 güneş ve 3046 basit yardım talebi görüşülerek, ihtiyacı olan glikoz strateji sensörünün sosyal güvenlik kurumu yoluyla karşılanıncaya kadar belediyemiz vasıtasıyla karşılanmasına ayrıca arzu olması yerinde ilçemizde ruhlu bu durumdaki vatandaşlarımızın çocuklarına da arkalama edilmesine rey birliği ile değişmeyen verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde belediyemiz Akyazı Mahallesi 2873 cezire 1 nolu parselin kiraya verilmesi, tahsisi için encümene bitirme verilmesine görüş birliğiyle karar verildi. Gündemin dördüncü maddesinde İmar ve Kentçilik Müdürlüğü’nün 31.08.2022 ruz ve 4593 dar eş teşrikimesai konulu yazısını görüşülerek oy birliği ile akseptans edildi. Gündemin beşinci maddesinde İmar ve Kentçilik Müdürlüğü’nün 01.09.2022 gündüz ve 4624 sınırlanmış bey konusunu görüşülerek 3445 ada 5 nolu parselde kayıtlı Hacılar Belediyesi’ne ilişkin taşınmazın satışı amacıyla Encümen’e bitirme verilmesine rey birliğiyle değişmeyen verildi.

Hacılar Belediye Meclisi Eylül kocaoğlan toplantısının melfuf gündem maddesinde ise belediyemize teberru edilen otobüsün Hacılar Erciyes Cahillik ve Spor Kulübü’ne tahsisi oy birliğiyle akseptans edildi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, meclis toplantısının sonunda alınan kararların Hacılar ve Kayseri için doğru olması temennisinde bulundu. – KAYSERİ

Share: