Güvenlik güçleri FETÖ ve DAEŞ’e alın eğitiliyor: Diyanet’ten örgütlere cebin diyanet istismarı eğitimi

Din İşleri Başkanlığı ile Polis Akademisi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, polislere “Ilmek İstismarıyla Mücadelede Muhik Dini Bilginin Önemi” mevzulu konferanslar verilmeye başlandı.

Din, güven mensuplarına akla yatkın dini bilginin önemini ve dini istismar eden FETÖ ve DAEŞ kadar terör örgütlerini anlatıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kült Hizmetleri Umumi Müdürü Bünyamin Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dini sömürme eden FETÖ’nün 15 Orak Ayı 2016’da devlete ve millete çokça ızdırap bir olay yaşattığını söyledi.

Albayrak, Kült’in de din istismarıyla mücadelede yakın dini bilginin önemini anlattığını vurguladı:

– İmzalanan tören düzeni kapsamında Polis Güçleri Akademisi mensuplarına seminerler vermeye başladık. Bu faaliyet değme iki kurumun paçarız iş birliği, anlayışı ve özverisiyle devam ediyor şu anda.

 “SUNUMLAR VE KİTAPÇIKLAR HAZIRLIYORUZ”

Protokolün, devletin güvenliğinden mesul polis güçleri ile devletin dini güvenliğinden mesul Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla hayata geçirilmesinin önemine belen fail Albayrak, şu bilgileri verdi:

– Ilmek İşleri Başkanlığı, devletin dini güvenliği ve manevi rehberliğinden sorumludur. Dolayısıyla milletimizin, devletimizin angajman ve beraberliğine kasteden FETÖ bire bir yapılarla uğraşmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Sunumlar ve kitapçıklar hazırlıyoruz. Bunları Polis Akademisi ile paylaşıyoruz. Polislerimize gerçek dini bilginin öneminin yanı sıra dini istismar fail FETÖ ve DAEŞ kadar terör örgütlerini dahi anlatıyoruz. Bu terör örgütlerinin Kur’an ve sünneti, bağlamından bittabi kopardığının eğitimini veriyoruz.

Albayrak, amaçlarının, celal güvenlik mücadelesi verirken dal niyetli olmayanların bundan zarar görmemesi olduğunu söyledi.

Mevize ve uyarma faaliyetlerini cami dışında vermeye gayret ettiklerini dile getiren Albayrak, şunları belirtti:

– Yemeden Içmeden konferans değil, mukayyet ve görsel materyallerle bunu destekliyoruz. Bu eğitimleri Polis Akademisinin şubesinin bulunduğu hep illerde vermeye başladık. Müftülerimiz, vaizlerimiz Başkanlığımız eliyle hususi yetişek aldı. Bu noktada bire bir istek geldiğinde arkadaşlarımız müstelzim sunumu yapıyorlar. Eğitimlerde polislerimiz için mefret olan yurt, ilmek, diyanet, millet, şahitlik, yiğitlik kadar manevi derecelerin önemi üstünde de duruyoruz.

Share: