Giresun Valisi Ünlü, selden fesih olan yollardaki çalışmaları inceledi

Giresun Valisi Enver Adlı, kentte 22 Ağustos 2020’de meydana mevrut hâkim felaketinde hasar oluşan Espiye- Ericek karye kol yollarındaki çalışmaları inceledi.

Ilbay Ünlü, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Reisi Mustafa Karadere ve özge ilgililerden oluşan yıldız bilimi ile hâkim sonrası yollardaki bakım, tamir, tahkimat duvarı ve açım imal çalışmalarıyla ilişik yetkililerden hikmet aldı.

Daha bilahare Espiye Özel İdare Salonu’nda, Ilbay Adlı, Ilçebay Tengir, Komutan Karadere, Karayolları 10. Kesim Müdürü Mehmet Aşık ve Giresun Hususi İdare Genel Sekreteri İbrahim Karaca’nın katılımıyla yorum toplantısı yapıldı.

Ünlü, burada yaptığı konuşmada, afetin yaralarının sarılması amacıyla ivedili ve öncelikli konularda başlatılan çalışmalarda balaban mesafeler katettiklerini söyledi.

Afetin izlerinin ağız ağıza silinmesi üzere yapılan çalışmaların bitmeme ettiğini belirten Ünlü, “Çokça şükür bu ağustos ayındaki elem yağışlardan ilimiz genelinde bire bir yüklülük yaşanmadı. Buradaki kuruluşlarımızın aldığı tedbirler ve gösterdikleri hassasiyet bu konuda etkin oldu. Bu hususta ego yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ünlü, kış mevsimi gelmeden almaları müstelzim tedbirlerin birlikte olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Bu nedenle bütün bu arada zaman ve ilerleyici günlerde gelişigüzel sahaya çıkacağız, sürekli sahalarda olacağız ve eksiklerimizi göreceğiz. Bu alanda görmemiz müstelzim yolları yerinde göreceğiz, şita gelmeden ana arterleri, ana yolları ve işlerin iri bölümünü bitiririz diyerek ümit ediyoruz. Önümüzdeki yıla herhalde artık mufassal işlemler ve ufak tefek çalışmaları yapacağız diyerek düşünüyoruz.”

Share: