Giresunspor Kulübü Başkanı Karaahmet: “Giresunspor bu defa başka aynı hikaye yazacak”

Spor Göt Süper Öbek ekiplerinden Bitexen Giresunspor’birlikte, pakt başkanı Melik Karaahmet, Giresunspor’un bu sezon ayrımlı ayrımsız muvaffakiyet hikayesi yazacağını söyledi.

Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, Giresunspor’un geleceğiyle ilişkin haddinden fazla yavaş bir takım kurduklarını belirtti.

Futbolda şanlı modellerden birini uygulamaya çalıştıklarını dile getiren Karaahmet, şunları kaydetti:

“Kulübün gelirlerini, giderlerini ayarlamaya çalışıyoruz. Ayak Topu ekonomisini elan aşağılara çekmeye çalışıyoruz ve topçu yaş seviyesini altlara alarak Giresunspor’u futbolcu üreten, başarılarını bunlar üzerinden yaparak bir çağ yazmaya çalışıyoruz. Artık futbolda sizler dahi duyuyorsunuz ‘Giresun modeli’ diye niteleyerek tıpkısı modeli bütün uygulamaya çalışıyor, doğrularımızı almaya çalışıyorlar. Bu da akla yatkın işlemler yaptığımızın göstergesidir.”

Karaahmet, akıllıcasına işler yapmaya devam etmeleri halinde başarılarının apayrı benzeri noktaya gideceğine işaret ederek, “Çünkü bu seneki Giresunspor’un futbolcularının vereceği takat sınırı ve Giresunspor’dahi yapacağımız molekül bizi sakıncasız olun haddinden fazla bambaşka yerlere götürecek. Ben hakeza çokça iddialı şeyler söylemeyi sevmem ama Giresunspor bu kat apayrı bire bir hikaye yazacak.” dedi.

Giresunspor’un şu anda seçenekli aynı kadrosunun olduğunu vurgulayan Karaahmet, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda hocamızın imdi hangi ilk 11 ile çıkacağını bilmiyoruz. Genelde sokakta balık satan dahi boyacılık işleyen de taksicilik işleyen de evvel 11’i sayıyor, çünkü kol o büyüklüğünde, amma şu anda önceki 11’i sayamıyorsun. Çünkü değme mevkide hocamızın çok ongun iki oyuncusu var. Takımda daha farklı ayrımsız santrfor tür miydi? yegâne henüz alabilirdik. Sonra dedik kim bekleyelim zira almış doğmak üzere almak transferin en şişman hatası.”

Karaahmet, Giresunspor’un serencam üç sezonda tahminî 60 nakil yaptığını aktararak, “Ben geldiğimde 1,5 senede 74 aktarma yapmıştı, elhak kulüpleri bu batırıyor. Bu takıma sahip çıkı zira çok altın oyuncular var. Bunu göreceksiniz, ‘Bu insan bunu söylemişti.’ diyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.Share: