Fuhuş çetesinin elebaşı FETÖ’den açığa alınan gedikli daha çok (2)

Ankara Muhacir Kaçakçılığıyla Savaş ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince, Sincan ve Etimesgut ilçelerinde yön bağımlısı kadınlara cebren fuhuş yaptırdıkları belirleme edilen 9 şahsiyet suç şebekesini yönetmen kişinin FETÖ’den açığa alınan astsubay olduğu ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Güven Müdürlüğü Muhacir Kaçakçılığıyla Uğraş ve Sınır Kapıları Şubesi ekiplerinin kayırıcı ticareti, fuhşa heveslendirme, tavassut ve zecir suçlarına müteveccih Sincan ve Etimesgut ilçelerinde yaptıkları çalışmalarda 9 şahsiyet suç grubu tayin edildi. Tahminî 6 ay süren beceri ve fiziksel takibin arkası sıra kimlikleri tayin edilen şüphelileri fehmetmek üzere harekete güzeşte ekipler, 5 adrese eş anlı yeğin düzenledi.

Operasyonda, üzerine devam fail FETÖ soruşturmaları zımnında astsubayken 2016’de açığa alınan, mesleğe döndükten sonradan 2019’da baştan tıpkı gerekçeyle açığa alınan Y.D. ile onun yönlendirdiği tespit edilen 8 ibret gözaltına alındı. Ameliyat kapsamında, pasaportlarına şüpheliler tarafından umum konulan Moldova ve Kırgızistan tabiiyetli 2 ecnebi uyruklunun üstelik aralarında olduğu 13 kadın kurtarıldı.

Operasyonda blöf kabanca ve aynı cirim esrar ele geçirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 9 nahoş sağlık kontrollerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi.

Suç grupları özlük içlerinde uğraş etmiş

Soruşturma sürecinde Sincan ve Etimesgut ilçelerinde fuhuş yaptıran iki cürüm grubunun kişi aralarında antagonizm yaşadığı, Y.D’nin elebaşılığını yaptığı grubun ayrıksı gruba yarar kurarak iki ilçede etken olduğu belirlendi.

Şüphelilerin fuhuş için metal kullanan kadınları seçtikleri, kullanmayanları cebren bağımlı arkaç getirdikleri, istediklerini yapmayanları ise “esrar vermemekle” zılgıt ettikleri ve tahakküm kullandıkları tayin edildi.

Öte yandan fuhşa saha gerçekleştirme ettikleri gerekçesiyle 2 otel için dahi prosedür yapıldığı öğrenildi.

Share: