Engelli veya çarkıt hükümlülere bindi

Sinop Say ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılının bir numara dönemine ait armağan programı açıklandı. Özlük işini kurmak isteyen sakat bireylere 90 bin TL’ye büyüklüğünde, çarkıt hükümlülere ise 70 bin TL’ye büyüklüğünde destek sağlanacağı açıklandı.

İş Kurumu, hisse senedi hayatında alelhusus dezavantajlı grupta düz düzlük mânialı ve bozuk mahkûm kişilerin işgücüne karışma olmaları üzere yürüttükleri proje ile özlük işini kurma fırsatı sunuyor. Mânialı vatandaşların istihdam edilebilirliğini arttırmak, işe ve işyerine uyumunun sağlanması, korumalı işyeri desteği üzere projeler hayata geçiriliyor.

Engelliler üzere 5 bin TL yapılış prosedür desteği, 12 maaş işletme giderlerinin belgelenmesi karşılığında sunu çokça fazla 60’ı kalkışmak kaydıyla 15 bin TL’ye kadar pres harcama desteği sağlanıyor. Donanımların alınması amacıyla ise 70 bin TL’ye kadar tutmak amacıyla bütün 90 bin TL’ye büyüklüğünde bindi sağlanıyor. Sakat hükümlüler üzere ise 70 bin TL’ye büyüklüğünde yapılış desteği verileceği kaydedildi.

2023 yılının bir numara dönemine ait atıfet proje başvurularının 9 Ara 2022 tarihine kadar yapılması gerektiğini duyuruldu. Sakat erler için İş Kurumu web sayfasında yayınlanan müracaat rehberi dikkate alınarak E-Devlet üzerinden yapılabileceğini, sakat hükümlülerin ise Denetimli Azadelik Müdürlükleri veya Esirgeme Kurulları aracılığı ile İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurabilecekleri belirtildi. – SİNOP

Share: