Elbistan Eş Güdüm Valisi Gökmen Çiçek: Elbistan’da başlatılan depresyon kaldırma çalışmaları sürüyor

Türkiye’da meydana gelen depremlerden bilahare Kahramanmaraş Afad Eş Güdüm Valiliği görevini kalburüstü şekilde yürüten ve Elbistan Eş Güdüm Valiliği görevine başlayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek,günde 20 enkazın kaldırılmasını nail durumda. Elbistan’dan kim ikinci gününde sevk ve idareye işlerlik kazandıran Vali Çiçek tardım dağıtımlarından, keçe ve konteyner kentin kurulmasına, madun yapı çalışmalarının ilerlemesinden depremzede vatandaşlarımızın psiko-içtimai yönden desteklenmelerine varıncaya büyüklüğünde temas işle uygun ilgilenerek izlem sağlıyor.

“GÖÇÜK KALDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Enkazı kaldırılacak olan binalarla ilişik sürecin alıngan şekilde sürdürüldüğünü ve vatandaşların üstelik bu icraat karşı bilgilendirildiğini dile getiren Ilbay Çiçek, “Elbistan’dahi başlatılan göçük kaldırma çalışmaları sürüyor. Enkazlardan alınan molozlar Çiçek Mahallesi’nde özel kendisine belirlenen araziye boşaltılıyor. Elbistan’üstelik yaraları yok etmek için sahada tekmil gücümüzle uğraş ederken hayatı normalleştirme anlamında üstelik çökme kaldırma çalışmalarına ağırbaşlılık veriyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZA HİZMET GAYESİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

Elbistan’bile çökme tahammül çalışmalarının muktezi hareket makinesi, kamyon ve takım desteği ile elan da çabukluk kazanacağını vurgulayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Bu çalışmaları günlük 20 enkazı kaldıracak şekilde planlama yapıyoruz. Bunun üzere de hisse senedi makinesi ve ekipman hazırlığımızı tamamladık. Vesait Elbistan’a ulaşır ulaşmaz kesintisiz demeden vatandaşlarımıza bakım gayesiyle çalışacağız. İnşallah Elbistan’birlikte yaraların daha aceleci şekilde sarılmasına açacak olacağız” ifadelerini kullandı.

Share: