Ecnebi öğrenciler amacıyla muarefe toplantısı düzenlendi

Kilis 7 Ara Üniversitesinde “Arsıulusal Öğrenci Tanışma Toplantısı” gerçekleştirildi.

Üniversitede Arsıulusal Öğrenci Topluluğu yoluyla “2022-2023 Akademik Yılı Uluslararası Mektepli Muarefe Toplantısı”, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Aldemir ve Uluslararası İlişkiler Ofisi personelleri Öğr. Gör. Yusuf Avar ve Öğr. Gör. Emre Baran Hijyenik katıldı. Güruh, Aldemir, uluslararası öğrencilerin bilcümle öğrenciler üzere fiyat şartlara sahip olduğunu rapor etti.

Üniversite üstelik okuyan arsıulusal öğrencilerin sayısının ağır ezgi aynı şekilde arttığını ve da imdi arsıulusal mektepli kabul etmek üzere çalışmaların yapıldığını vurgulayan Aldemir, 20’den çok ülkeden öğrenciye topluluk olduğunu belirtti. Daha önceki 7 Mesafe üniversitesi ve farklı üniversiteler aracılığıyla yapılan Ecnebi Mektepli Sınavı’nın (YÖS) daha çok ÖSYM tarafından gerçekleşeceğini belirten Aldemir, YÖS sonuçlarına bakarak üstelik haddinden fazla sayıda öğrenciyi Üniversiteye çekmeyi hedeflediklerini rapor etti. Aldemir, Daha sonra de uluslararası öğrencilerin sorunlarının çözümüne yönelik hep çalıştıklarını ve onların yanı sıra olduklarını tabir etti.

Avar, vahi hazırda yürüttükleri BAŞLIK projesi için gücük hikmet verip güzeşte yıl uluslararası öğrencilerle yaptıkları anketlerin dolay bulgularını paylaştı. Üniversite bile okuyan uluslararası öğrencilerin akademik entegrasyonlarının gerçekleşmesinin önemine değinen Avar, arsıulusal öğrencilerin şehir ve Üniversite bile karşılaştıkları sorunlara ve değişik hal önerilerine değindi.

Safi ise, Erasmus+ değiş programı üzerine bilgiler verdi. Programın öğrencilere kazanımları üstünde duran Hijyen, tıpkı zamanda Erasmus+ değişim programının başvuru şartlarını ve değişik detayları açıkladı.

Güruh istifham-yanıt bölümünün arkası sıra sona erdi. – KİLİS

Share: