Dyorex Boluspor-Ankara Keçiörengücü maçının peşi sıra

Spor Küfe 1. Lig’in 27. haftasında Ankara Keçiörengücü’nü 3-1 yenen Dyorex Boluspor’un teknik direktörü Utkulu Bilazer, skor avantajının yakalandığı anlarda idraksiz çekilmenin akla yatkın olmadığını söyledi.

Bilazer, karşılaşmanın peşi sıra planlı basın toplantısında, geçen 5 haftalık periyodu temize çekmece ve süreci lehlerine tashih hesabına çok makro benzeri galibiyeti aldıkları üzere bahtiyar olduklarını belirtti.

Rakiplerinin mehabetli tıpkısı takım olduğuna değinen Bilazer, “Alelhusus merkezdeki baskılarda çok etkili. Sabırlı bar yaparak oyuna elde etmek istedik. Bunu yaparken gine ferdî hatamız oldu, 1-0 mağlup duruma düştük. 30. dakikadan sonra birlikte kontrolü ele aldık.” diye niteleyerek konuştu.

Bilazer, ikinci yarıda duran toplarının önemini kasten oynadıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Posmac’ın gücünün farkındaydık. Bununla ilgili planlamayı yapmıştık. İstediğimiz sonucu da elde ettik. 2-1 avantaj elde ettik. Elan sonra Göztepe maçında yaşadığımız sıkıntıyı yaşadık. Nüsha avantajını yakaladığımız anlarda düşüncesiz azalmak makul değil. Yaptığımız hamlelerle bunu ortadan kaldırmaya çalıştık. Daha sonradan üçüncü golü bularak nüsha avantajı ile maçı nail olduk.”

Hamdi Yılmayan: “Karşılaşma çokça durdu”

Ankara Keçiörengücü’nün maharet sorumlusu Hamdi Yılmaz, ilk yarı iyi futbol oynadıklarını ve golü bulduklarını ancak yakaladıkları pozisyonları harcadıklarını dile getirdi.

Yılmayan, ikinci yarıya zehir başladıklarını vurgulayarak, “İkinci yarıda istediğimiz konsantrasyonu, istem ettiğimiz futbolu oynayamadık. Neticede, yakaladığın fırsatları değerlendiremiyorsan kaçınılmaz olan skor ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

Bolusporlu futbolcuların haddinden fazla aşkın zaman geçirdiğini savunan Yılmaz, “Dikkat ederseniz o kadar çok yattılar kim… Futbolcu çarpış aldığı devir yargıcı maçı durduruyor. Karşılaşma çokça durdu. Bu hakemin sorumluluk edebileceği mevki değil. Oyuncu yattığı antlaşma tutkun hekim çağırıyor, teskere getiriliyor. İlk yarı tığ oynadık, ikinci nısıf Boluspor bizden henüz ongun oynadı. Bulgu dahi onların lehine artık.” değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, play-off hedeflerinin bitmeme ettiğine dikkati çekerek, “Hedefimizden şaşmış değiliz. İlk 7 içerisinde durumumuzu, puanımızı ahzetmek istiyoruz. Play-off, önceki tıpkı ya dahi iki benzer. Futbol çünkü. Tığ, bundan ahir maçlarımızı kaybetmemek amacıyla aynı iştiyak ve atlaya zıplaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: