Boluspor – Ankara Keçiörengücü maçının ardından

– Boluspor – Ankara Keçiörengücü maçının ardından

Boluspor Teknik Direktörü Utkulu Bilazer:

“Nüsha avantajını yakaladıktan sonra izansız kırılmak akilane değil”

Ankara Keçiörengücü Ustalık Direktörü Ahmet Açıkgöz:

“Hedefimizden şaşmış değiliz”

BOLU – Spor Bacak 1. Lig’in 27. haftasında oynanan Boluspor-Ankara Keçiörengücü maçının arkası sıra iki takımın teknik direktörleri basın toplantısında müsabakayı değerlendirdi.

Spor Popo 1. Lig’in 27. haftasında Boluspor, mihman ettiği Ankara Keçiörengücü’nü ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-1 yenik etti. Maçın peşi sıra seçkin iki takımın teknik direktörleri basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Boluspor Ustalık Direktörü Utkulu Bilazer, sözlerine 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilişkin konuşarak başlayarak, “Dün 18 Mart, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümüydü. Milletimiz namına geçmiş ve gelecek arasındaki haddinden fazla muhteşem tıpkı can kuşu. Bundan ortalık Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarını, yekpare şehitlerimizi nazikâne, minnetle, rahmetle anıyorum. Zaman bizim için çok büyük bir maçtı. Beş haftalık tıpkı periyodumuz vardı. Bu süreci kendi adımıza doğrultmak için galip gelmemiz gerekiyordu. Bunu başardığımız amacıyla mutluyum. Rakibimiz koskocaman bire bir rakipti. Bu yıl alelhusus merkezdeki baskılarıyla deli dolu tıpkısı bando. Merkezi aşkın kullanmadan, imdi kenarları kullanıp götürümlü pas yaparak oyuna sarmak istedik. Bunu yaparken bireysel hatamız tekrar oldu maalesef. Henüz sonraki periyotta kontrolü ele aldık. İlk yarıda elden skoru bulamadık. Duran topların futboldaki önemini filhakika biliyorduk. Posmac ile olan gücümüzün bile farkındaydık. Bununla ait planlar yapmıştık. İstediğimiz sonucu elde ettik. 2-1’lik avantajı yakaladıktan sonraları Göztepe maçında yaşadığımız sıkıntıyı yaşadık. Nüsha avantajını yakaladıktan sonra idraksiz çekilmek akıllıcasına değil. Amma tığ bunu maçta aynı bölümde yaşadık. Hamlelerle olanaklı olduğunca bunu ortadan kaldırmaya çalıştık” diye niteleyerek konuştu.

Ahmet Jandarma: “Hedefimizden şaşmış değiliz”

Ankara Keçiörengücü Maharet Direktörü Ahmet Uyanık ise, “Bugünkü maçın değerlendirmesini yaparsak, sizlerin birlikte gördüğü kabilinden gelgitli tıpkısı maç oldu. İlk nısıf tığ gayet iyi tıpkısı futbol oynadık. Golü bile attık. İlk yarıda yakaladığımız pozisyonları da harcadık veya teberru ettik da diyebiliriz. İlk yarıyı bu şekilde bitirdik. Sonrasında ise ikinci yarıya dokunaklı başladık. İkinci yarıda rağbet ettiğimiz futbolu oynayamadık. İkinci yarıda oyun çok durdu. Ayağına darbe alıyor Boluspor oyuncusu, kafasını tutuyor. Bunlar hakemin sıklet edebileceği aynı hâl değil. İlk nısıf tığ dolgunca oynadık, ikinci nısıf Boluspor bizden daha gani oynadı. Neticede onların lehine daha çok. Biz hedefimizden şaşmış değiliz. Bundan ahir maçlarımızda kaybetmemek için mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: