DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Altı partinin gündemi para ve payanda sevdası olanaklı, tığ canların derdindeyiz”

SELIM Öğür Amasya Mebus Mustafa Levent Karahocagil, uymazlık partilerinin derdinin “dünyalık ve dayanak sevdası olduğunu”; Cumhur İttifakı’nın ise sarsıntı bölgesindeki vatandaşın derdinde olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, DOĞRU Tümen kendisine dertlerinin, asrın felaketi kendisine nitelendirilen ve 11 ili havi depremlerin yaralarının sarılması olduğunu dile getirdi.

Muhalefet partilerinin gündeminin ulus olmadığını üzülerek gözlemlediklerini rapor eden Karahocagil, “Şu zaman depremden çevre evlerini barklarını, ailelerini, yakınlarını kaybedenlerin derdi yine yunak bire bir yuvaya birleşmek, yaşadıkları azgın afetin yarattığı maddesel ve manevi hasarı yatırmak. Fakat muhalefetin bu acıyı ayn ardı yazar birbirlerine düşmesi aşağılık şiddetli, sıkılma verici.” dedi.

Türkiye’nin birinci gündem maddesinin, depremlerin geride bıraktığı yıkım ve ızdırap olduğunu, bunun ötesinde aynı gündemin olmasının kabul edilemeyeceğini anlatan Karahocagil, “Gündem, ‘muhalefetin masası dağıldı’ asla olmaz. Cumhur İttifakı’nın masası, altılı ganyan masanın masasına benzemez. Bizde masa kuruldu mu milletin yararına kararlar alınmadan o masadan kalkılmaz. Altı partinin gündemi dünyalık ve dayanak sevdası türlü, Halk İttifakı olarak biz canların derdindeyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: