DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Altı partinin gündemi servet ve dayak sevdası olabilir, tığ canların derdindeyiz”

DÜRÜST Öğür Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, tehalüf partilerinin derdinin “dünyalık ve bindi sevdası olduğunu”; Cumhur İttifakı’nın ise zelzele bölgesindeki vatandaşın derdinde olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, AK Tümen namına dertlerinin, asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ili havi depremlerin yaralarının sarılması olduğunu dile getirdi.

Muhalefet partilerinin gündeminin kavim olmadığını üzülerek gözlemlediklerini anlatım fail Karahocagil, “Şu zaman depremden ötürü evlerini barklarını, ailelerini, yakınlarını kaybedenlerin derdi yeniden hamam tıpkısı yuvaya ittihat etmek, yaşadıkları azgın afetin yarattığı maddi ve manevi hasarı revize etmek. Fakat muhalefetin bu acıyı ayn ardı edip birbirlerine düşmesi beribenzer zehir, sıkılma verici.” dedi.

Türkiye’nin bir numara gündem maddesinin, depremlerin geride bıraktığı yıkım ve çığlık olduğunu, bunun ötesinde bire bir gündemin olmasının akseptans edilemeyeceğini anlatan Karahocagil, “Gündem, ‘muhalefetin masası dağıldı’ katiyen olanaksız. Topluluk İttifakı’nın masası, altılı masanın masasına benzemez. Bizde masa kuruldu mu milletin yararına kararlar alınmadan o masadan kalkılmaz. Şeş partinin gündemi servet ve dayanak sevdası gibi, Halk İttifakı kendisine tığ canların derdindeyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: