Çıldır Gölü üzerinde Kafkas Gösterisi

– Çıldır Gölü üstünde Kafkas Gösterisi

ARDAHAN – Ardahan’ın Çıldır ilçesinde yüzeyi bankiz kaplanan Çıldır Gölü üstünde iki zihayat Kafkas gösterisi sergiledi.

Türkiye’nin heybetli turizm merkezlerinden olan Ardahan’daki Çıldır Gölü, ehil olduğu tabii yapısı ve güzellikleriyle değme sezon ağırladığı evcil ve yabancı turistlerin bandaj odağı oluyor. Deniz seviyesinden 1950 metre yükseklikteki Çıldır Gölü’nün 123 kilometrekarelik alanı ağız ağıza bankiz ciltli. Göl üzerinde süvari kızaklarla yapılan dolaşma ise kısık bağ görüyor. Doyumsuz manzaraların oluştuğu Çıldır gölü serencam yılların gözde kış turu rotası durumunda. Ziyaretçiler buz üstünde gezmenin, süvari kızaklara binmenin keyfini yaşarken Eskimo usulü balık avlamanın bile tadını çıkartıyor.

Çıldır Gölü bu yıl geç dahi olsa son günlerde canlı olan dondurucu soğukların etkisiyle buz tuttu. Cam kadar bankiz kaplanan Çıldır gölü büyük bent odağı olurken, bu tabiat harikası gölü mülakat edenlerinde değişik etkinliklerine fon oluyor.

-Buz üzerinde Kafkas gösterisi

Buzla ciltli Çıldır Gölü üzerinde Kafkas figürlerini sergileyen çoluk çocuk kartpostallık pozlar verdiler.

İnci Türkoğlu, Türkiye’nin buz markajcı biricik gölünde Kafkas oynamaya değişmeyen verdiklerini söyleyerek, “Ardahan Çıldır Gölü’nden herkese selamlar. Türkiye’nin buz tutan biricik gölü olan Çıldır Gölü’nde Kafkas oynamaya değişmeyen verdik. Arkadaşımla çalışmalarımızı yaparak göl üstünde bu gösteriyi sunduk. Haddinden Fazla şişman reaksiyon aldığımızı düşünüyorum. Buz üstünde Kafkas oynamanın ayrı ayrımsız zevki var. Buranın tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Buraya mevki içi ve dışından hep turistleri bekliyoruz” dedi.

Share: