Bolu ruzname haberleri | Müzeyyen Şevkin, Bolu Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü’nün Eşinin Büro Müdürü Olarak Atanmasını TBMM Gündemine Taşıdı

CHP Adana Milletvekili Süslü Şevkin, Bolu Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un bölüm müdürü adına atanmasının arkası sıra aynı takım üzere sınava giren Cemile Abdulganioğlu’nun eksantrik benzeri şubeye atandığını belirterek, Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Kurum’a “Bu değişikliğin Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un ÇED ve Mekân İzinleri Şube Müdürü¨ kendisine atanması ile tıpkı ilgisi var mıdır?” diyerek sordu.

CHP Adana Mebus Bezenmiş Şevkin, Bolu Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ndeki bölüm müdürü atamasını TBMM gündemine taşıdı. Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na istifham önergesi veren Şevkin, şunları kaydetti:

“LİYAKATLİ İNSANLARIN İSE ÖTEKİLEŞTİRİLDİĞİ VE MOBBİNGE UĞRADIĞI BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ”

“Bolu Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanı Cemile Abdulganioğlu yazıhane müdürü atılmak için sınava girmiş, 100 üzerinden 85 fakül almıştır. Ancak bölüm müdürü kendisine atanmaması için mülakatta düşük fakül mevdu ve duruşma sonucunda üstelik yeniden buluşma işlenmiş yeniden bağan nokta verilmiştir. Uluslararası ve millî başarısı olan Cemile Hanım, buraya atanmayıp de de mobbinge uğratılmıştır. Olayın peş perdesine baktığımız de ise Yer ve Şehircilik İl müdürünün kişi eşini buraya idarehane müdürü adına atadığını görmekteyiz. Türe ve Kalkınma Partisi iktidarında doğrusu liyakatsiz atamalar bir anane haline gelmiş. 4-5 ceberut maaşlar, ballı maaşlar olduğu kadar demincek artık karısını kızını üstelik şube müdürü kendisine atayan, kamuda hangi efsus ki muvaffakiyetsiz atamaların civar plana çıktığı, kalburüstü insanların ise ötekileştirildiği ve mobbinge uğradığı bire bir süreci yaşıyoruz.

“BİZİM İKTİDARIMIZDA KAVUŞMA ORTADAN KALKACAK”

Bizim iktidarımızda telaki ortadan kalkacak, insanlar yeteneklerine, becerilerine kamuda meydan bulabilecekler. Tabii bu yolun sonu görünüyor. Geliyor gelmekte olan diyorum. Bu kamudaki atamalarında önüne terk etmek için tıpkı soru önergesi verdik. Umarım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bununla ilişik bizi yanıtlar ve kamuoyunu rahatlatacak bire bir açıklama gelir diye niteleyerek bekliyoruz.”

“ERTE KURT’UN YAZILI VE SÖZLÜ NOTU AYRI AYRI KAÇTIR”

Şevkin, Vekil Kurum’a şu soruları yöneltti:

“Ferda Kurt’un bağlanmış ve yavuklu notu ayrı ayrı kaçtır? Yazılıdan 85 puan düz Biyolog Cemile Abdulganioğlu’na sözlüden bağan verilmesinin sebebi Bolu Yer ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un büro müdürü olarak atanmasını uydurmak mıdır? Yazılıdan 85 benek kayran Biyolog Cemile Abdulganioğlu KESK’e sınırlı Çatı-Sefer Sen üyesi olduğu üzere mi bağan yavuklu notu verilmiştir? 16 yıllık amme iz hayatı boyunca tek disiplin cezası olmayan, uluslararası çalışmaları olup, DENIZ projelerinde başarılar elde etmiş, sicilinde teşekkürname belgeleri olan Bolu Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde biyolog kadrosuna cemaat tek çalışan olmasına rağmen Abdulganioğlu hangi kamu yararı gözetilerek İstanbul Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’hangi dolaysız atama edilmiştir?

“BOLU KASABA VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ OĞUZHAN KURT’UN EŞİ ERTE KURT’UN ÇED VE MEKÂN İZİNLERİ BÜRO MÜDÜRܨ NAMINA ATANMASI İLE BİR İLGİSİ VAR MIDIR”

Bolu Mekân ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un ÇED ve Mekân İzinleri Ofis Müdürü namına atanmasının peşi sıra, Cemile Abdulganioğlu, çalıştığı bölüm olan ÇED ve Kasaba İzinleri Şube Müdürlüğü’nden apayrı benzeri şubeye neden gönderilmiştir? Bu değişikliğin Bolu Belde ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un ÇED ve Mekân İzinleri Ofis Müdürü¨ kendisine atanması ile tıpkısı ilgisi var mıdır? Düzgün müdür? Cemile Abdulganioğlu’nun çalıştığı şubenin değiştirilmesi boş aynı mobbing değil midir?

“BOLU’NUN TEK BİYOLOĞU İSTANBUL’A FILIZ EDİLDİĞİ İÇİN İDARE HANGI YAPACAKTIR”

Bolu Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde dirim bilimci kadrosuna erbap ve fos hazırda çalışmakta olan kamu emekçisi var mıdır? Temmuz ayında Bolu’üstelik ölümle sonuçlanan zehirlenme vakası olmasına rağmen, ileride bu ve bir ayrımsız olayla karşılaşılması yerinde Bolu’nun tek biyoloğu İstanbul’a sürgün edildiği üzere dalavere ne yapacaktır?”

Share: