Cevdet Akınal’dan, Trabzonspor maçındaki yargıcı kararlarına reaksiyon Açıklaması

Gaziantep Ayak Topu Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, Spor Pupa Süper Lig’in 7. haftasında Trabzonspor ile oynanan maçtaki hakem kararlarına reaksiyon gösterdi.

Akınal, yaptığı mukayyet açıklamada, Trabzon deplasmanına puan yahut puanlar ahzetmek üzere gittiklerini ve maçın çabucak başında 2-0 öne geçtiklerini hatırlatarak, “Ancak sonrasında bize bakarak öylesine akseptans edilemez hakem hataları yaşandı kim değil 2-0, henüz ayrımlı de öne esbak olsak maçı kaybedecekmişiz diye düşündük. Rakibimize sunulan penaltıda, oyuncumuzun ayağından seken topa penaltı kararı verilirken benzeri pozisyonun birlikte ayağından sekmeden aracısız ele çarptığı pozisyonda penaltı kararı verilmiyor. Hadi diyelim yargıcı Mete Kalkavan bunu göremedi, evet evet VAR sistemi ne yapıyordu? Laf Trabzonspor olunca çabucak ikaz gelirken, biz olduğumuzda hastalık görmezden gelindi? Buna rağmen akıbet anne büyüklüğünde asla mücadelemizi bırakmadık. Maçın sonuç saniyelerinde tekmil Türkiye’nin gördüğü o net faulü, ne hikmetse ne maçın hakemi ne dahi VAR hakemleri göremedi. Golün öncesinde ise maç içerisinde metre hesabı işleyen hakemlerimiz, taç atışının topun çıktığı yerden 7-8 metre uzaktan kullanılmasını bile görmezden gelmeyi seçiyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yaşananların kabul edilebilir olmadığını tamlayan Akınal, “Kimesne Gaziantep şehrinin, takımının hakkını yiyemez. Bize göre bu yaşanılanlar ayak topu adına bire bir öğün daha kişmiri tıpkısı gece yaşatmıştır. Hakkımız, puanımız elimizden alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor maçı sonrası hakem kararlarını konuşmanın kendilerini antrparantez üzdüğünü aktaran Akınal, Trabzonspor Kulübüne korku duyduklarını kaydetti.

Bordo-mavili kulübün hakem yardımına ihtiyacı olmadığını anlatan Akınal, “Bu yaşadıklarımız, gördüklerimiz ayrımsız el daha hakem hatalarının, futbolun önüne geçmesine illet oluyor. Bittabi federasyonumuz marifetiyle bu karaca geceyi yaşamamıza neden olanlar için gerekli raporlar hazırlanacaktır. Bunu seçme fırsatta dile getirmeye ısrarla bitmeme edeceğiz. Bizler dokunulmazlık beklemiyoruz. Adaletli aynı ayak topu ortamı istiyoruz.” görüşlerine vadi verdi.

“Sonuç üç maçta iri şanssızlıklar yaşıyoruz”

Akınal, muvaffakiyetli gidişatı daim olmak üzere ellerinden gelenin yer iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Süper Lig’de 7. haftanın böylece 11 puan topladıklarını anımsatan Akınal, “Sezonun evvel dört maçında sıradan bereketli performans göstererek türe ettiğimiz sonuçları almaya başladık. Ancak alelhusus son üç maçta büyük şanssızlıklar yaşıyoruz. Bu topluluk, Galatasaray, Trabzon üzere deplasmanlarda birlikte gerçekten öne geçmeyi hep başardı. Fakat sonuç üç karşılaşmanın son dakikalarında yediğimiz gollerle elimizdeki puanları rakiplerimize verdik. Bakıldığı devir şu dakika belki benek durumunda haddinden fazla elan değişik tıpkı noktada olacaktık.” ifadelerini kullandı.

Geçmişe takılmadan bitmeme edeceklerini vurgulayan Akınal, “Takımımızın yanı sıra Türk futbolunun gelişimi için bile elimizden geleni yapacağız. Takımımıza güveniyoruz ve taraftarlarımızın bile desteğiyle henüz gür noktalara geleceğiz. Biz burada şehir adına bire bir savaşım vermeye çalışıyoruz. Başarıya ulaşabilmek namına dahi bunu yapmaya bitmeme edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor karşısında 10. dakikada 2-0 öne sabık Gaziantep FK; 14, 42 ve 90+8. dakikada yediği gollerle sahadan 3-2 mağlup ayrılmıştı.

Share: