Çakal Armudu Patika Yüksekokulu yüzdelik 100 doluluk oranına ulaştı

Bitlis Aziz Üniversitesi (BEÜ) Çakal Armudu Iz Yüksekokulu (MYO), 2022-2023 eğitim bilimi talim döneminde yüzdelik 100 doluluğa ulaştı.

Çakal Armudu MYO Müdürü Harun Semih, 2022-2023 eğitim tedris yılında kontenjanların tamamının dolduğunu söyledi.

Okulda 6 programın enerjik olduğunu belirten Eli Açık, ” Maliye, bankacılık ve sigortacılık, kesim yönetimi ve idareci asistanlığı, el sanatlarında ise mimarlık süslü sanatlar, ürün koruma, seramik ve içki tasarımı bölümlerinde kontenjanlarımız yüzde 100 doldu. Kız mektepli yurdumuz sabık yıl aktif arkaç getirildi. Bundan ufuk da kontenjanlarımızın arttığını görüyoruz.” dedi.

Önceden genelde bölge illerindeki öğrencilerin MYO’yu tercih ettiğini ancak bu ahit değişik bölgelerden birlikte öğrencilerin geldiğini anlatan Alicenap, “Öğrenci profilimizde bu yıl yaş ortalamasının faziletkâr olduğunu görüyoruz. Bunlarında doluluk oranına etkisi var. Kesim ve programlarımız yeğleme ediliyor. Yetişek tedris kalitesi açısından okulumuzun bulunduğu düz, Çakal Armudu’ın konumu, fiziki imkanlar ve bunun yanında akademik kadronun yeterliliği bile doluluk oranımızı artırıyor. Bizde mücahede harcama ederek ülkemize ve memleketimize yararlı erler yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: