Başkan Bilimci: “Şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak koskocaman tıpkı gidiş geliş sorunu çözmüş olacağız”

– Başkan Bilim Adamı: “Şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak balaban tıpkı trafik sorunu çözmüş olacağız”

Alibaba Mahallesi Kova Veysel Bulvarı ile Şeyh Şamil Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan ‘Çayboyu Köprüsü ve Bağlantı Yolu’ndaki icraat canlı aynı şekilde devam ediyor

SİVAS – Alibaba Mahallesi Aşırılmış Veysel Bulvarı ile Şeyh Şamil Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan ‘Çayboyu Köprüsü ve Bağlantı Yolu’ndaki çalışmalar ateşli tıpkı şekilde devam ediyor.

Sivas Belediyesi yoluyla site içi ulaşımı rahatlatmak adına hayata geçirilen proje çerçevesinde, el güzergahında yer kayran götürüm duvarları tamamlandı. Altyapı çalışmalarında sona yaklaşılan projeyi durumunda inceleyici Belediye Reisi Hilmi Âlim, “İnşallah en bodur zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak şanlı bir gidiş geliş sorununu çözmüş olacağız” dedi.

Projede gelinen akıbet durumu değerlendiren Bilim Adamı, “Şehrimizin majör muvasala projelerinden biri olan Çayboyu Angajman Amacında incelemelerde bulunuyoruz. Şeyh Şamil Mahallesini, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Alibaba’daki Bakraç Veysel Bulvarı’na bağlayacak olan projemizdeki çalışmalar bir anda devam ediyor. Şu anda güreşçi köprüsü inşaatının üstünde bulunuyoruz. Dal kısımda sâdır el inşaatı üstelik bittiği zaman inşallah arz güdük zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak makro tıpkısı trafik sorunu çözmüş olacağız” diye niteleyerek konuştu.

“Her proje önemlidir”

Şehrin doğusuna uzanan almaşık bir güzergah oluşturduklarını dile getiren Bilgin, “Malumunuz şu anda şehir merkezini Tevhit Sanayi Bölgesi ve Şeyh Şamil Mahallesi’ne bağlayan biricik tıpkısı arter var. Geçen sene hizmete sunduğumuz İstiklal Alt Geçidinin olduğu toprak… Tabii kendisine o bölgede birlikte tıpkı derya var. İnşallah bu projemiz tamamlandığı ahit Erzincan Yolu, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Aşırtı Veysel Bulvarı’na yani Alibaba Mahallesine ulaşacak. Nihayetinde Fatih Mahallesi’ne, Esentepe’ye ve Basübadelmevt Mahallesi’ne bağlanacak tıpkı aksın geçmiş etabını inşallah sunu gelişmemiş zamanda tamamlamış olacağız. Seçkin proje önemlidir ama kullanılmamış bulvarlar, yıpranmamış arterler, bakir erişim aksları hazırlamak detaylı vadede şehre ve bulundukları bölgeye artı aynı değer katar. Bu tatlılıkla şehrin farklı bölgelerindeki yıpranmamış kez açılış çalışmalarımız devam ediyor. Tıpkısı tanesi burada, ikincisi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, inşallah önümüzdeki hafta hizmet açacağız. Yeniden üçüncüsü Lokman Doktor Caddesi, Kardeşler Mahallesi Kutur Köprü’nün yanından önce etapta Göstermelik Hastanesi’ne ve sonraları Mürşit Kavşağına bağlamış olacağız. Gene bitmeme eden balaban tıpkısı projemiz Erzincan Yolunu Stadyumun yanından ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlamak ve sonunda bu yolla buluşacak angajman yolunu birlikte inşallah yeryüzü kısa zamanda hizmete açacağız. Şehrimize okşayıcı hayır olsun” ifadelerini kullandı.

Share: