Başbuğ Büyükakın: “Şehirlerimizi mukavim ağıl tefhim etmek üzere gayretle çalışacağız”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Yegâne gündemimiz deprem ve depremin yaralarını kullanmak. Şu günlerde bilcümle birlikte hem şehirlerimizi hem bile toplumumuzu afetlere cebin mukavim kuzuluk getirmek amacıyla gayretle çalışacağız” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Reisi Tahir Büyükakın, Muhtar Buluşmaları programı çerçevesinde sürdürdüğü toplantılara devam ediyor. Daha önce Gebze ve İzmitli muhtarlarla mülaki Başbuğ Büyükakın, Derince, Haliç, Kandıra ilçesindeki muhtarlarla Maide Restoran’daki güruh salonunda, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki muhtarlarla Darıca’daki Balyanoz Toyluk Kampı’nda, Başiskele ilçesindeki muhtarlar üstelik Muhtarhane’birlikte bire bir araya geldi.

İlçelere yapılan hizmetleri ve projeleri anlatan Komutan Büyükakın, muhtarların sorunlarını dinledi, hal önerileri üzerine istişarede bulundu. Başkan Büyükakın, deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili vukuf aktardı. Muhtarlık İşleri Dairesi’nin muhtarların işlerini kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarını yeryüzü gücük sürede hesabına vermek üzere çalıştığını belirten Başbuğ Büyükakın, alelhusus A Takımı’nın kurulduğundan beri sahada sorunlara bir lahzada ulaşarak, çözüme kavuşturduğunu ve ferah icraat yaptığını dile getirdi.

“Kocaeli’yi henüz mukavemetli arkaç bildirmek için çalışıyoruz”

Kahramanmaraş merkezli iki nazik depremin arkası sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin teyakkuza geçtiğini nâkil Başkan Büyükakın, hareket bölgesinde kontrol istirdat ve lojistik hizmetleriyle şişman bire bir çalışmaya imza attıklarını kaydetti. Büyükakın, “Muhtar Buluşmaları çerçevesinde muhtarlara beklenen afetlere cebin Kocaeli’yi elan mukavemetli kuzuluk bildirmek üzere yaptığımız kentsel tahavvül projelerini ve tedbir çalışmalarını aktarıyoruz. Biricik gündemimiz hareket ve depremin yaralarını bağışlamak. Şu günlerde bilcümle gelişigüzel hem şehirlerimizi hem de toplumumuzu afetlere cebin dirençli kuzuluk anlatmak için gayretle çalışacağız” dedi.

“Hanay normale dönene kadar yanlarındayız”

Afet bölgesinde vatandaşların besin ve anne ihtiyaçlarını karşıladıklarını, çöpleri topladıklarını nâkil Komutan Büyükakın, “Kadrosunda 16’sı ehlihibre 21 doktor olan Hatay Develik ilçesinde 20 günde kurduğumuz şifahane, poliklinikleri ile birlikte ameliyathane, doğumevi ve ağır sıklet bakıma erbap ve 54 yatakla hizmet veriyor. Hatay’ı ayağa kazanmak ve şehrimizi depreme alıştırmak çalışıyoruz. Makul tıpkısı plan dahilinde, şehrimizi hep gelişigüzel afetlere karşı elan dirençli hale getireceğiz. A’dan Z’ye bütün ekibimizle, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bloke etmek üzere hizmet üretiyoruz. Zorda olan kardeşlerimizi tığ açıkta bırakmayız. Rastgele zorlukta olduğu kabil nice kavuşmalara açacak almak amacıyla ailesini ardında bırakarak fedakarca yardıma koşan takım arkadaşlarıma içtenlikle teşekkürname ediyorum. Bölgede maltalık normale dönene büyüklüğünde kardeşlerimizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: