TBMM Genel Yerleşmiş toplandı

TBMM Umumi Oturmuş, Divan Başkanvekili Ululuk Adan başkanlığında toplandı.

Genel Kurulda İYİ Parti Kadro Başkanvekili Denklik Dervişoğlu, “İYİ Tümen’nin kuruluşunun 5. sene dönümü”, CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer “hayvancılığın sorunları” ve DOĞRU Öğür Sivas Mebus Semiha Dikici, “Sivas’a yapılan spor ve daraç yatırımları” konularında gündem dışı meze aldı.

İYİ Parti Takım Başkanvekili Dervişoğlu, İYİ Parti’nin, seçkin şeyin ötesinde tıpkısı ülke meselesinin, tıpkı memleket sevdasının adı olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin 81 diyar, 964 ilçesindeki teşkilatları ve binlerce üyeleriyle büyük yolculuğa hazır olduklarını anlatım eden Dervişoğlu, “Bundan 5 yıl önceki milletimize tıpkı söz verdik, daha çok o sözü tutma vaktidir, imdi mesafelik; iktidar vaktidir. Kasa ufukta görülmüştür. Vizyonumuz, projelerimiz hazır. O kutlu zaman geldiğinde milletimize verdiğimiz sözü tutacağız.” dedi.

CHP Niğde Saylav Gürer birlikte DÜRÜST Öğür’nin, tarım ve hayvancılık politikalarını eleştirerek, Türkiye’birlikte hayvancılığa gereken önemin verilmediğini savundu.

Hayvancılık konusunda yaşanan sorunların farkında olmayan benzeri iktidarın bulunduğunu gelecek süren Gürer, “Gittiğimiz yerlerde hayvanların kesime gittiğini, ahırların boşaldığını görüyoruz, duyuyoruz. Çiftçilerimizin bu feryadını bir misil elan sizlere afişe etmek istedim. Bir milyona mümasil benzen ineği kesildi. Aynı ineğin 5 kez yavruladığı düşünüldüğünde bu ülkenin, 5 yavrudan birlikte yoksun kaldığını gösteriyor.” diye niteleyerek konuştu.

Gürer, hayvancılığa sunulan desteklerin hem ev hem dahi bir zamanlar verilmediğini, hayvancılık üzere tam beslenme alanlarının ortadan kaybolduğunu söyledi.

DOĞRU Öğür Sivas Saylav Maraba ise Sivas’taki spor yatırımlarıyla kenti turnuvalar şehri haline getirdiklerini, kentteki 57 spor tesisi yatırımını sonuna kadar kullanan aynı il olduklarını anlattı.

Sivas’ta, kül branşlarda spor yapılabilen, ulusal ve uluslararası müsabakalara sporcu yetiştirilen, sporun tabana yayıldığı tıpkı dönemin yaşandığının altını çizen Maraba, “Ski merkezi, olimpik yüzme havuzu, stadyum ve spor salonları başta görünmek için sayısız spor tesisini şehrimize kazandırdık. Çocuklarımızın spor dallarında uzmanlaşması amacıyla ilimize yıpranmamış tesisler kazandırıyoruz. Tam spor dallarında çocukların gelişmesine katkıda bulunuyoruz.” ifadesini kullandı.???????

Share: