Balıkesirli dünyalık yüzücü Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu

2022 Servet Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Mızıka Seçme Müsabakaları; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı eliyle Konya’de tamamlandı. Servet Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Mızıka Latif Yarışları’nda Balıkesir’i sahne eden para yüzücü Sinan Balacan Türkiye Şampiyonu oldu.

Mülk Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Topluluk Seçilmiş Yarışması, 65 kulüpten 195 sporcunun katılımıyla Konya’da tamamlandı. 2022 Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Mızıka Seçilmiş Müsabakalarında Balıkesir’i desise fail mal yüzücü Sinan Balacan; SB3 kategorisi 50 m kurbağalamada yüzdüğü 01: 20: 93 derecesiyle Türkiye Şampiyonu oldu. Daha geçmiş İslami Tesanüt Oyunları’na eş sahipliği eden Konya Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen organizasyonda sporcular; azade, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve ferdi elinin körü kategorilerinde savaşım etti. Sporculara madalyalarını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen, Umumi Kâtip Mehmet Sert İnan ve Para Yüzme Ustalık Yerleşmiş sunma etti.

Başarılarından etraf sporcuya tebriklerini ileten Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bizlere yaşattığı kurum üzere sporcumuzu samimi kutluyorum. Engel tanımayan kızıl sporcularımız bu şehrin ve ülkenin ışıldak yıldızları. Arsıulusal arenada bile şehrimizi, ülkemizi başarıyla temaşa edeceğine inanıyoruz. Sporcumuz Sinan Balacan’ı azmi ve başarıları nedeniyle tebrik kartı ediyor, ailesine bile emekleri üzere sonsuz teşekkür ediyorum’ dedi. – BALIKESİR

Share: