Kayseri’den gelişmemiş kısa

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu sene 4’üncüsü planlı İznik’teki Acun Göçkün Oyunları’nda açtığı çadırla kentin tanıtımını yapıyor.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, 29 Ilkgüz-2 Teşrinievvel tarihleri ortada İznik’te gerçekleşen IV. Acun Göçer Oyunları’na Kayseri’yi temsilen katılan Büyükşehir Belediyesi, kentin mutfağını, kültürünü ve tarihini ziyaretçilerine tanıtıyor.

Keçeden yapılan Büyükşehir Belediyesi Çadırı içerisinde gilaburu, pastırma, tandır börekleri, yamula patlıcanı, üzüm, gacer ekmeği kadar mahsulat tanıtılırken, Selçuklu askeri kıyafetli benzeri personel bile sargı odağı oldu.

Hasta yakınları belediyenin misafirhanesinden memnun

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin hisse senedi birliğiyle hayata geçirilen pestil yakınları misafirhanesi, konuklarını ağırlamaya başladı.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) karşısında hizmete açılan misafirhanede küsurat pestil yakınları, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Komutan Memduh Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Tedavi kalkmak için Nevşehir’den Kayseri’ye gelen Pembegül Gürtemel, radyoterapi aldığını, eğer misafirhane olmasa tedavisinin kalık kalacağını belirtti.

Melikgazi’üstelik eczaneler kiraya verildi

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ilgilendiren 4 eczane yeri açık artırma usulüyle 10 yıllığına kiraya verildi. 4 eczaneden 8 milyon 200 bin TL dirimlik elde edildi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sakarya ve Bahçelievler Mahallesi’ne yaptırılan Sülale Sağlığı Merkezlerinin dakikasında yanına düz yazı edilen eczane yerlerinin kiraya verilmesiyle elde edilen gelirlerin ilçeye hizmet ve envestisman namına köylü döneceğini kaydetti.

Büyükşehir heyeti Macaristan’da temaslarını sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki astronomi, Macaristan Parlamento Binası’nı konuşma etti.

Türk Macar Parlamentolar Arası Ülfet Grubu Başkanı Milletvekili Tilki Atilla’nın misafir ettiği Büyükkılıç, burada ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmeyi değerlendiren Büyükkılıç, içten karşılandıklarını, yaptıkları görüşmelerde hem şehrin tanıtımını hem üstelik ekincilik ve hayvancılık konusundaki süreçte elbette hisse senedi birlikleri yapılacaklarını ele aldıklarını belirtti.

Macar heyetini Kayseri’ye davet fail Başbuğ Büyükkılıç, yurt dışından Türkiye’nin haddinden fazla daha değişik ve cesim konumda olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “Buradaki dostlardan bu durumu dinlemenin dahi farkında vardık. Ülkemizin, şehrimizin, insanımızın kıymetini bilelim. Zer belediye başkanımızı, milletvekilimizi ve buradaki heyetlerimizi da Kayseri’mize çığırmak aracılığıyla Erciyes Kayak Merkezi ilkin kalkışmak için cesim çalışmalar etme yönünde buyruk gösterdiğimizi dahi buradan tutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: