Avustralyalı Webby, talih talih gezerek aşındırmak yarışmalarına katılıyor

Avustralyalı 33 yaşındaki James Webby, her ülkeye her an aşındırmak yeme yarışmalarına katılıp muvaffakiyet elde etmeyi hedefliyor.

Avustralya’de ayrımsız şirkette pazarlamacı adına çalışırken tıpkısı yıl önceki radyo programında duyduğu kemirmek yeme yarışmasına katılan Webby, daha sonraları işini bırakıp çabucak yarışmalara katılmaya başladı.

Ülkesinde mütehammil haddinden fazla aşındırmak yeme yarışmasına katılan Webby, peşi sıra Amerika, Brezilya, Arjantin kabil ülkelerde birlikte yarışmalarda başarılar elde etti.

Türkiye’ye 17 Ocak’ta mevrut Webby, mütehammil çokça ilde katıldığı aşındırmak yeme yarışmalarında bergüzar kazandı.

Kastamonu’bile bile hamburgerci dükkanı bulunan Mustafa Girişken’in düzenlediği yarışmaya katılan Webby, 51 dakika 36 saniyede 25 hamburger ile tıpkısı litre kolayı bitirerek 5 bin liranın yanında tahminî 50 bin teklik değerindeki çökertme telefonunun sahibi oldu.

Webby, AA muhabirine, ülkesinde tıpkı sene önce kemirmek yeme yarışmasına katıldığını ve bu konuda ongun olduğunu görünce bunu sürdürdüğünü söyledi.

Sosyal iletişim araçları üzerinden Atılgan’in kendisiyle iletişime geçmesi üzerine Türkiye’ye geldiğini tamlayan Webby, Kastamonu, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Kocaeli’dahi yarışmalara katılıp kazandığını anlattı.

Webby, “Kastamonu’daki hamburger yiyecek yarışması yeryüzü edisyon yarışmalardan biriydi. Tekmil ülkelerdeki cümle yarışmalara tek biricik gidip hepsini koymak istiyorum. En nazik hayalim bu.” ifadesini kullandı.

Webby’nin Türkiye’deki favori lezzeti baklava

Atılgan ise çeşitli kotalar belirleyerek yarışmalar düzenlediğini, bugüne kadar sunma çok tıpkı karı yarışmacının 15 hamburger yiyebildiğini söyledi.

Sosyal medyadan bitirmiş oldukları Avustralya’dan Webby ile iletişime geçerek Türkiye’ye çağırma ettiklerini dile getiren Atılgan, farklı kentlerdeki yemek yeme yarışmaları amacıyla onun adına müracaat yaptıklarını belirtti.

Hamburger yiyecek yarışmasını kazanan Webby’nin el telefonu ve mal ödülü aldığını anlatan Atılgan, “Türkiye’deki tamlık lezzetleri sevdiğini ama yüz lezzetinin baklava olduğunu söyledi. Türkiye’deki mecmu yarışmaları kazanarak ilerledi. Hayali dünyadaki birlik yarışmalara karışmak. Bundan sonraki durağı, bunların arasındaki sunu nazik ödüle cemaat Duabi’ye gezmek olacak.” diye konuştu.

Acar, Webby’nin programını tamamlandığını amma bunaltıcı ilgiden ufuk Türkiye’da kalma süresini uzatıp ayrıksı yarışmalara de katılacağını kaydetti.

Share: