Amasya’da usta çalıştırıcı ve kursiyerler depremzedeler üzere uyku tulumu dikiyor

Amasya’nın Merzifon ilçesinde idareci müzakereci ve kursiyerler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için uyku tulumu hazırlıyor.

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenenler üzere ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği bitmeme ediyor.

Merzifon İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü koordinesinde Merzifon El Yetişek Merkezi’nde (HEM) fariza fail mahirane öğreticiler ile kursiyerler depremzedeler için kışlık söylemek dikiminin ardından gaflet uykusu tulumu üretimine başladı.

Kendi imkanlarıyla aldıkları kumaşları özenle faal kadınların hazırladığı aymazlık tulumları, müzaheret tırlarıyla sarsıntı bölgesine gönderiliyor.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Ahmet Yozgat, AA muhabirine, depremin acısını yüreklerinde hissettiklerini, camia namına yer sarsıntısı bölgesine yardımlarda bulunmaya devam ettiklerini söyledi.

Türk halkının bir berenarı her zorluğun üstesinden geleceğini, bu inançla akıntı edip üretmeye ve ihtiyaçları karşılamaya bitmeme edeceklerini dile getiren Yozgat, “Afetzede vatandaşlarımız için bizler birlikte üzerimize sakıt görevleri imkanlar çerçevesinde yerine getirmeye çaba ediyoruz.” dedi.

Merzifon HEM Müdürü Zeynel Sözen bile depremden etkilenenlerin yaralarını kazanmak üzere çaba sarf ettiklerini belirterek, “Üretimini yaptığımız gaflet uykusu tulumları akarsu geçirmez spesifik. İçinde elyaf ve polar materyal kullanılıyor, fermuarlı tıpkı şekilde hazırlanıyor. Bu soğuk havalarda vatandaşlarımızın vücut sıcaklığını ülküsel derecede destek olmak amacıyla tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

Share: