“Alkolden yediğim evvel cezam değil” dedi, polis ve gazetecilere tepki gösterdi

“Alkolden yediğim önceki cezam değil” dedi, polis güçleri ve gazetecilere tepki gösterdi

Alkollü sürücüden pes dedirten cevap; “Sanane, istediğim üzere içer kullanırım”

Yüz Kere alkollü yakalandığını “Ego çokça ukubet fehva, alkolden önce cezam değil” diyerek itiraf etti

AKSARAY – Aksaray’da alkollü şalter kullanırken polise yakalanan ve girgin tavırlarıyla ilgi çeken güre sürücü önce polis memuruna emir verdi bilahare üstelik alkollü yakalanıp çokça ceza yediğini itiraf edercesine, “Ben çokça ukubet yedim, alkolden evvel cezam değil. Kurtarıcı çağırmıyoruz bak” dedi. Ceza kesilip ehliyetine bile halk konulan taze çoban öfkesini ise matbuat mensuplarından çıkartarak birde “Polisten bile şikayetçi oluyorum” dedi.

Fenomen, Düz Mahallesi Soylu Fazıl Kısakürek Caddesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, İl Inanma Müdürlüğüne ilişkin Güvenlik Şubesi ekipleri Trafik Tescil ve Fal Şubesiyle birlikte rutin düzenlilik ve gidiş geliş denetimi yaptı. Araçların yegâne yegâne durdurulduğu denetimde ikircik üzerine 68 KÖLE 886 plakalı makine durduruldu. Araçtan nazil çoban Recep Tayyip S. ve arkadaşları Umumi Bilgelik Taraması sorgusundan geçirilirken, nakız ve hareketlerinden şüphelenilen güdücü alkol testine alındı. Alkol metre ile yapılan ölçümde zihayat sürücünün 1.38 promil alkollü olduğu belirlendi.

“Ben haddinden fazla ukubet yedim, alkolden önceki cezam değil”

Alkollü olduğu belirlendikten sonraları polis güçleri memurlarıyla ilginç diyaloglara giren sürücünün pişkinliği dahi pes dedirtti. Ukubet işlemi için polis aracının başına mevrut zinde çoban burada adeta polis memuruna buyruk verircesine, “Kurtarma Aracı çağırmıyoruz bak” dedi. Ardından birçok sefer alkollü yakalandığını itiraf edercesine “Ego haddinden fazla ukubet yedim. Benim alkolden ilk cezam değil bu” diyen alkollü güdücü polis memurları aracılığıyla uyarılınca bile, “Ben ferman yağdırmıyorum. Ben haddinden fazla ukubet yedim, biliyorum bu şeyi” dedi. Elindeki telefonla tıpkısı yakınını arayan sürücü, “Kardeşim aşevinin karşısına ivedili dirimlik misin? Gazeteci falanca burada fenomen oldu domuzuna” diye arkalama istedi.

“Polisten üstelik şikayetçi oluyorum, sanane istediğim üzere içer kullanırım”

Kendisini görüntülemek talip matbuat mensuplarını zılgıt fail alkollü çoban gazetecilerin “Neden alkollü komütatör kullanıyorsunuz?” sorusuna üstelik, “Sanane, istediğim gibi içer kullanırım” dedi. “Annem babam var. Ben esnafım” diye niteleyerek basın mensuplarından öfkesini çıkartmaya etkin sürücü, “Senin ismi hangi? Beni eser ediyorsun. Ben polisten birlikte şikayetçi oluyorum” dedi. Ukubet evrakları bir bir imzalatılan çoban yasal işlemlerinin yapılması üzere polis güçleri aracına bindirilerek Aksaray Polis Güçleri Merkezi Amirliğine götürüldü.

Alkollü güdücü kurumlu istemese bile kanuni işlemleri başlatan trafik ekipleri çağırılan çekici ile aracı trafikten men ederek otoparka çektirdi. Sürücüye ise alkollü araç kullanmaktan 4 bin 64 TL para cezası kesilirken, ehliyetine da 6 ay süreyle halk konuldu.

Share: