Adlı isimlerden “Benzeri Kira Tıpkı Yuva” kampanyasına destek! İşte yapılan bağışlar

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde ağırbaşlı yıkımlara bozukluk oldu. Depremlerden genişlik haddinden fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay, geçmiş akşam ezanı iki depremle henüz sarsıldı. İzmir Belediyesi de evleri yıkılan ya üstelik yavaş hasar gören vatandaşlar üzere “Bire Bir Icar Ayrımsız Yuva” kampanyası başlattı.

330 MİLYON TL TOPLANDI

Dün akşam ezanı Umum TV’bile yayınlanan müzaheret gecesi kısaca 6 saat sürdü. Programın başında kampanyayla ilişkin mütekellim İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, “28 bin 466 ailemizin barınma ihtiyacı var. Burada 100’ün üstünde arkadaşımız gönüllülerle bu arada 40’ın üzerinde üste bu yardımları, dayanışmaya yok etmek talip vatandaşı dinliyor olacak. Buradaki konuklarımız onları aktaracaklar. Özetle, bu akşam ezanı bu rakamı eksiltmeye, sıfıra indirmeye çaba edeceğiz” dedi. Twitter hesabından toplanan ödül miktarını açıklayan Soyer, “Hedefimizi aştık… 33.098 ailemize icar desteği üzere 330 milyon TL topladık” ifadelerini kullandı.

ADLI İSİMLERDEN DESTEK YAĞDI

Anlamlı geceye ünlü isimlerden da bindi gecikmedi. Canlı yayına bağlanan birçok adli kişioğlu, depremzedeler amacıyla kira desteğinden bulundu.

İşte adli isimlerin bağışları…

GÜLŞEN

120 Bin TL

PINAR DENİZ

100 Bin TL

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

1 Milyon TL

MELTEM CUMBUL

40 Bin Dolar

SILA GENÇOĞLU

Bir konserinin cümle geliri

HAKAN ALTUN

5 aileye 1 yıllık eşyalı ofis desteği

MERT FIRAT

10 aileye icar desteği

EROL EVGİN

50 Bin TL

METİN AKPINAR

500 Bin TL

YILDIZ TİLBE

12 aileye 1 almanak kira desteği

Share: