Eskişehir’de evde çıkan silahlı kavgada 2 birey öldü

Eskişehir’bile evde çıkan silahlı kavgada 2 birey hayatını kaybetti.

Yeşiltepe Mahallesi 8892. Sokak’taki evde Yanardağ Şener (28) ve Çelik Gezgin (21) ile ağababa İsmail A. (50), oğulları Baran (22) ve Beytocan A. (20) ortada elan isimsiz nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Şener ve Turist, tüfekle vurularak güç yaralandı.

Şener, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Yunus Emre Heybet Hastanesi’nde, Seyyah ise özel hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerinden kaçan ağababa ve 2 oğlunun yakalanması amacıyla hususi harekat ve acara güç ekiplerinin yanı sıra kestirmece 350 polisin katılımıyla mesai başlatıldı. Kontrol çalışmalarında dronlar de kullanıldı.

Eskişehir- Ankara, Eskişehir- Kütahya kara yollarının yanı sıra site merkezinde da uygulama noktaları oluşturuldu, birçok açacak durdurularak arandı.

Aranan 3 meşkûk Yengi, Kuyubaşı ve Kumlubel mahallelerindeki sokaklarda yaklaşık 40 dakika süren kovalamacanın ardından yakalandı.

Şüpheli ağababa ve 2 oğlu, Eskişehir Şehir Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp ve Cinayet Seksiyon Amirliği’ne götürüldü.

Zanlılardan Beytocan A. şifahane çıkışı babasına sitem ederek, “Ego cinayet işlemedim, onlar benim dayımın oğlu.” dedi.Share: