Adlı aktör Pakize Suda Muğla’da toprağa verildi

Ünlü oyuncu Pakize Suda Muğla’da toprağa verildi

MUĞLA – Otama gördüğü Fethiye’birlikte hayatını kaybeden ünlü aktör ve edip Pakize Suda, Muğla’nın Menteşe ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından şehir yıpranmamış mezarlığına defnedildi.

Ünlü oyuncu ve yazar Pakize Suda, Muğla’nın Reze ilçesinde toprağa verildi. 70 yaşındaki sanatçının Menteşe Kurşunlu Camii’nde kılınan cenaze namazına, sanatçının ablası Ayşe Suda, yeğenleri Dilara Elagözlü, ayrımsız zamanda aktör Genco Çağlar, AK Fırka Muğla Saylav Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Cumhur Güdücü, Reze Şehremini Bahattin Sim, Muğlalı domestik sanatçılar Gülnihal Çıpa ve oğlu Alp Dören ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazı öncesi Pakize Suda’nın ablası ve yeğenleri cenaze törenine katılanların başsağlığı dileklerini kabul ettiler. Pakize Suda’nın İzmir doğumlu olmasına rağmen cenazesinin Muğla’ya defnedilmesini istediği öğrenilirken, Suda’nın vasisi olan yeğeni Dilara Alagözlü, teyzesi Pakize Suda’nın kendilerinden başka tıpkı yakın akrabasının bulunmaması dolayısıyla Muğla Menteşe’ye defnedilmesini istediklerini söyledi.

Pakize Suda’nın aynı vasiyetinin olmadığını tamlayan Alagözlü, “Ailesi olarak edisyon aynı süreçti bizim amacıyla. Özellikle tıpkısı süredir Alzheimer ile baş ediyordu teyzem. Pres bire bir çor. Ailemizde da olan ve bu sene zarfında üç kişiyi Alzheimer’den kaybettik. Son dönemlerine büyüklüğünde ilgilenmeye çalıştık, elimizden geleni yaptık. Doktorlarına haddinden fazla teşekkür ediyorum, çokça ilgilendiler. Sonuç dönemlerine büyüklüğünde bizde kaldı. İyice zorlaştıktan sonradan evde bakılamayacak kuzuluk geldikten bilahare doktorların öngörmesi ile Alzheimer merkezine çatlamak zorunda kaldık teyzemi. en üst dönemde pıhtı attı imdi. Serencam evresiydi Alzheimer’in. Pıhtı atınca vahim bakıma alındı, felç oldu. Enformasyon, volta yetisini kaybetti, şuurunu kaybetti tamamen. solunum sistemi sorunu yaşadıktan bilahare irtihal etti. Cenabıhak yağmur eylesin. Tanrı günahlarını affetsin, sevaplarını kabul etsin. Hep hakkını helal etsin. değme vasiyeti yoktu. Çünkü teyzem ölümü çokça düşünmezdi, yaşamayı seven tıpkısı insandı” dedi.

Share: