Ankara’da 3 yaşındaki kızını öldüren imansız anne hastalığına sığındı: Tutarga hastası olduğum için sinirlendiğimde kontrolü kaybediyorum

Şerife Lülecioğlu, 2006-2018 yılları beyninde coşku mekanında çalıştığı tam tanışıp, pazar yaşadığı M.G.’den (51) olan kızı Elif ile yaşamaya başladı. Şerife Lülecioğlu, sabık sene 21 Mart’ta kızı Elif, evde beslediği kedilerle oynarken sinirlendi. Şerife Lülecioğlu’nun, terlikle darbettiği kızı yaralanarak baygınlık geçirdi. Şerife Lülecioğlu, ayrımsız müddet sonradan annesi Asiye İ.’yi arayıp, durumu anlattı. Eve gelen Asiye İ., torunu ve kızını hastaneye kaldırdı. Vahim bakımda tedaviye alınan Elif Lülecioğlu, 6 çağ sonraları hayatını kaybetti. Gözaltına alınan esas Şerife Lülecioğlu, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı Hazar Ukubet Hakimliği’nce tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca düzenlenen soruşturma kapsamında Şerife Lülecioğlu karşı ‘canavarca hisle beden yahut ruh itibarıyla kendini savunamayacak madun soydan çocuğu bile bile öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘2 nöbet silahtan sayılan cisimle düşünülerek yaralama’ suçundan 3 yıla büyüklüğünde dam cezası istemiyle sorun açıldı. Şerife Lülecioğlu, iddianamede vadi kayran ifadesinde, kızı 1,5 yaşındayken dışkısıyla oynadığı için terlikle ellerine vurduğunu, 2 yaşındayken üstelik kedinin tüyünü ağzına aldığı için gine terlikle ellerine vurduğunu, bunun dışında kızını darbetmediğini encam sürdü.

ELİF’İN BABASI ŞİKAYETÇİ OLMADI

Elif’in babası M.G. ise iddianamede saha düz ifadesinde “Şerife ile 1 sene dini nikahlı yaşadık. Elif doğduktan sonradan ilişkimiz bitti; amma kızımın ve Şerife’nin maddi ihtiyaçlarını ben karşılıyordum. Şerife yilbik hastası ama akse anında değme takat eylemine rastlamadım. Kısaca 3 kamer önce ziyarete gittiğimde Şerife, kızım Elif’e terlikle vurdu. Bunun üzerine uyardım. Bire Bir daha yapmayacağını söyledi” diye, şikayetçi olmadığını belirtti.

RAPORDAKİ DETAYLAR ZAMAN DONDURDU

Adli tababet kurumu raporunda hasis Elif’in göğüs bölgesinde çokça sayıda ve ayrımlı zamanlarda oluşmuş ferah doku ekimozları, künt saksı travmasına bağlı, kafatasında kırık ile gelişigüzel akıl kanaması ve kanı nesiç harabiyeti meydana geldiği kaydedildi.

“SİNİRLENDİĞİMDE KENDİMİ KAYBEDİYORUM”

Şerife Lülecioğlu’nun, Ankara 11’inci Kırıcı Ukubet Mahkemesi’nde vakfedilmiş yargılanmasına başlandı. Duruşmada defans yapan sanık Şerife Lülecioğlu, evde beslediği kedilerinin masanın üstüne çıkmasına sinirlendiğini, kızı Elif’in bu tam kedileri kovaladığını istikbal sürerek, “Kızıma ‘dur’ dedim; amma dinlemedi bu yüzden sinirlendim. Elimdeki terlikle kızıma kaç misil ve neresine vurduğumu hatırlamıyorum. Boğazını sıktım mı göğsüne vurdum mu hiçbir molekül hatırlamıyorum. Fenomen sırasında kızım bana tıpkısı madde dememişti, filhakika haddinden fazla konuşamıyordu henüz küçüktü. Aleyhime olan hususları akseptans etmiyorum. Ego çocuğumun kafasına vurmadım, hatırlamıyorum. Sara hastası olduğum amacıyla sinirlendiğimde kontrolü kaybediyorum. Kızımı mıhlamak üzere tıpkısı amacım yoktu, çokça pişmanım” dedi.

Murafaa, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Share: