Adilcevaz’dan hareket bölgesine 10 tır yardım malzemesi gönderildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma bozukluk olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinden zelzele bölgesine 10 tır müzaheret ve 25 bin paketlemek gönderildi.

Adilcevaz Kaymakamlığı ve Adilcevaz Belediyesinin depremzedeler amacıyla başlattığı arkalama kampanyası kapsamında toplanan müzaheret malzemelerinin yüklendiği tırlar, dualarla sarsıntı bölgesine uğurlandı.

Kaymakam İsmail Çıpa, yaptığı açıklamada, uray ile ortak düzenledikleri kampanya kapsamında muhtar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Adilcevazlı vatandaşların iri bindi verdiğini söyledi.

Zaman kendilerini kıvançlı fail yegâne şeyin vatandaşların ortaya koyduğu dayanışma olduğunu belirten Çıpa, şöyle konuştu:

“Bugün itibarıyla 30 bin nüfuslu bir ilçeden 10 tır insancasına müzaheret malzemesi ve 2 kamyonetle 25 bin savmak gönderdik. Vatandaşlarımız nazik benzeri fedakârlık ile yardımlarını yapıyor. Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman felaketi olan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, dramatik ailelerine başsağlığı, dertli insanlarımıza acil şifalar diliyorum. Yardımlarımız cevvaliyet kesmeden bitmeme edecektir.”

Belediye Reisi Necati Gürsoy üstelik müzaheret kampanyasının çığ kabil büyüdüğünü belirterek, “Bitlis Valiliğimiz ve AFAD ile kombinasyon bire bir şekilde yardımları gönderiyoruz. Deprem bölgelerinde NANIAZIZ evleri kurulduğu amacıyla hemşerilerimizden ricam çıktı nakdi olarak veya ana azık ürünleri getirmeleri daha elzem olacaktır. el birliği ile bu büyük felaketin üstesinden geleceğiz. Adilcevaz Kaymakamımız ile müracaat ederek hareket bölgesinden ilçemize akmak isteyen vatandaşlarımızı anahtar göndererek aldırıyoruz ve ilçemizde hazırladığımız evlere yerleştiriyoruz. Şu esas kadar 105 vatandaşımızı Adilcevaz ilçemize getirerek mihman etmeye başladık.”

Share: