Altay Bayındır: “Iyicene gidişatın daha değerli olması onu bitmeme ettirebilmekten geçer akçe”

– Altay Rahat: “Fena Hâlde gidişatın elan kızıl olması onu devam ettirebilmekten zarif”

İSTANBUL – Fenerbahçeli topçu Altay Abat, “Fena Hâlde gidişatın daha kızıl olması onu bitmeme ettirebilmekten geçer akçe. Reis olmanın arz evire çevire hissiyatı orada kalabilmektir” dedi.

Spor Makat Süper Lig’in 14’üncü haftasında sahasında Giresunspor’u misafir edecek Fenerbahçe’da kaptan Altay Bayındır açıklamalarda bulundu. Sözlerine Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünü anarak başlayan Altay Rahat, sarı-lacivertli ekibin bol aynı gidişata ehil olduğunu tabir ederek, “Başlamak değme ant güzeldir. Ligde ve Avrupa’de konumumuz çok kocaman ve değerli. İyi çalışıyoruz. Fena Hâlde gidişatın elan kızıl olması onu devam ettirebilmekten zarif. Reis olmanın arz pir hissiyatı orada kalabilmektir. baş olmak zordur ama onu bitmeme yol açmak henüz zordur” diye konuştu.

“Ligde ve Avrupa’dahi dümdüz karşılaşma bulunmayan”

Altay Şen, ligde ve Avrupa’birlikte gösterişsiz karşılaşma olmadığını vurgulayarak, “Değme rakip Fenerbahçe ile oynadığının bilincinde. Tığ bile bunun bilincindeyiz. Bu nitelikte mütekâsif oluyoruz, hocamızla sürekli arz ince ayrıntısına büyüklüğünde konuşuyoruz. Bunları yaptığımız sürece şanssızlıklar yaşamazsak bu gidişatımız devam edecektir diye niteleyerek düşünüyoruz. Çalıştığımız taktirde meyvelerini alıyoruz. Rastgele dolaşma artık üstüne anbean henüz savuşmak için uğraş vereceğiz” şeklinde konuştu.

“Ciddi bir tempodan geçtik”

Kısık aynı tempodan geçtiklerini anlatım eden Altay Bayındır, dünya kupası arasının kendilerine iyi geleceğini dile getirerek, “Soluklanmak ve saymak namına bizim amacıyla domuzuna benzeri küşayiş olacak. Arzulu oyuncularız, aranın ya birlikte devamının önemi yok. Bizim görevimiz gelişim zamanı hareket, tatil zamanı tatil. Çok karşılaşma oynadık. Bu bizim için adamakıllı tıpkı şey amma dinlenmeyi beslenmeyi seçme şeyi vahdet yaparsan, hisse senedi odaklı olursan kalın yaşamıyorsun. Filhakika Avrupa’üstelik birçok takım bu konsepte fut uyduruyor. Bizim amacıyla Trabzonspor maçını aradan evvel evet üstelik sonra oynamanın benzeri farkı namevcut” dedi.

“Jesus’un sistemini seviyoruz”

Ustalık direktör Jorge Jesus’un sistemini sevdiklerini tamlayan Altay Bayındır şunları söyledi: “Yer içi ve dışının iki ayrı anlayış var. Saha içinde yapman gerekenler galiba ama onları zinde yapman üzere düz dışı hazırlıklar gerekiyor. Beslenmemiz, dinlenmemiz, gaflet uykusu kalitesi… Bizim hayatımız Samandıra ile eş arasında gelip gidiyor. O yüzden hisse senedi odaklıyız. Hocamız yavaş tempoyla çalışıyor. Dinlendiğimiz sürece vaktiyle gâh şeyleri programlı yaptığımız taktirde yorgunluk dağılıma uğruyor. Deniz rastgele antlaşma iyidir. Allah boş duran kulunu sevmez.”

“Jesus, hatırat fazlasıyla hareketli biri”

Altay Rahat, Jesus’un önde kurulu savunma düzenine ilişkin tecrübelendikleri üzerine ise “Seçme hocanın kendine göre infaz etmek istediği sistemi vardır. Iyicene gidişattayız, hocamızın kendine özgü iyi giden ve hepimizin sevdiği futbol anlayışı var. Bizimle yakından ilgileniyor. Bu sisteme basamak uydurmak namına tecrübelendik, ayrımlı benzeri duruma geldik. Hocamızın karakterini hep biliyor. Yadigâr fazlasıyla aktif biri. Herhangi Bir anın önemini, değerini haddinden fazla çok alim biri. Bunları bize aktarmaya çalışan biri. Bizim için büyük ve değerli ayrımsız isim. Saha içi ve dışı hepimizle ilgileniyor. Futbol hoppadak sahada oynanmıyor saha dışı analizler oluyor. Bunlar üstünde dahi çokça duruyoruz. Bize kattığı çokça molekül var. İsteğini, hırsını azmini sizler bile görüyorsunuz. Bizi başarıya götürecek genişlik önemli unsurlarda biri bile bu” dedi.

“gelişmemiş hatalar çokça büyütülüyor”

Futbolda ne büyüklüğünde çalışılırsa çalışılsın hataların olabildiğini kaydeden Altay Rahat, “Kimi Vakit üzülüyorum, gelişmemiş şeyler çok büyütülüyor. Bir Tane işimiz kulübün başarısı ve çıkarları üzere uğraş vermek. Ego sürece başından sonuna büyüklüğünde uyarlanmış oldum. Gravite yaşadığım pozisyonlar var ama güzeşte yıl birlikte oldu. Futbol ortamında her camiada en üst dozaj isimlerde da olan şeyler bunlar. bundan sonra üstelik olacak. Rakipler üstelik bize bakarak bire bir tümce hazırlıyor. Sayın başkanımıza çokça teşekkürname ediyorum. Çokça güzelce şeyler söyledi. Neyin hangi olduğunun farkındayız. Hocamız baştan sona temas futbolcusunu ayırmaksızın destek oluyor. Ben işime konsantreyim. Camiamızda şu zaman sabırsızlık var, insanlar beklenti içre. Bunların farkında ve bilincinde atılmak kulaklarını kapatıp gözlerinle tıpkısı yere odaklanmanı sağlıyor. Bunu kafanda bitirip işine bitmeme faktör geçişsiz. Bire Bir şeyler değişince pozitifliğe dönüyor. Biz birlikte gür gittik ve bu çok önemliydi. Hocamızın, başkanımızın ve yöneticilerimiz destekleri bizim için çok önemliydi. Bu senenin öneminin bilincindeyiz. Elimizden geleni yapacağız. Birey anlamda düzlük kayran üzüldüğüm noktalar oldu çünkü ortada tıpkısı şey yokken gösterişli boyuta çekilerek bunları yaşadık. Bunlar türlü yani biz oyuncularız. Kalecide bu olaylar çokça bunaltıcı seviyede. Genel adına söylüyorum bunu. Taraftarlarımız haddinden fazla arzulu. Bizler kabil kupalar eksiltmek istiyorlar. Bunların bilincinde olunca tepkileri, yazılanları çokça takmıyorsun. Söylenenleri takarsan kendine inancın, güvenin bulunmayan demektir” diyerek konuştu.

Share: