400 yataklı Bartın Oran Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

400 yataklı Bartın Kerem Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

BARTIN – Bartın’da yapımı devam eden 400 yataklı vagon Mehabet Hastanesi inşaatında sona yaklaşılırken DÜRÜST Fırka Kol Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmayan Bronz 2023 yılının evvel 6 ayında hastanenin tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

Bartın’de 400 akak kapasiteli adına mensur edilen ve ihtiyaca göre akak kapasitesinin 575’e çıkarılabileceği hastanede icraat bitmeme ediyor. Sert inşaatın yüzdelik 90 tamamlandığı hastane; anjiyografi merkezi, ağır sıklet hizmet servisleri, ivedi servis bölümleri, diyaliz servisi, ameliyathaneler ve poliklinikleriyle dev tıpkısı esenlik kompleksi olarak Bartın’ın birlikte çevre illerde etkili vatandaşlara birlikte hizmet verecek.

2023 yılının evvel 6 ayında bakım vermeye başlaması planlanan dev esenlik kompleksi 127 bin metrekarelik tıpkısı alanda ve 95 bin metrekare ilişkin alana topluluk olacak.

Hastanede 66 ağır bakım yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı evgin servis bölümü ve 58 müstacel servis yatağı ile 138 poliklinik odası düz alacak.

730 araçlık belirtik ve sınırlı otoparkı bulunacak olan hastanede önsezi ameliyatları ve anjiyografi hizmetleri dahi verilebilecek.

Hastane inşaatında incelemelerde kâin ve mensur çalışmalarının nazik ayrımsız birden sürdüğünü tabir eden SELIM Öğür Kadro Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmayan Tunç yaptığı açıklamada, “Bartın 400 yataklı Oran Hastanemizin kapasitesi 575 yatağa yükseltilebilecek büyük bir keyif kompleksi. 127 dönüm yerey üzerinde 95 bin m2 vabeste alana topluluk olacak balaban aynı sayrılarevi inşaatında imdi sert inşaatın yüzdelik 90’ının tamamlandığını ve çöz donatı çalışmalarının bile muhtemelen aynı aşamaya geldiğini ve 2023’ün geçmiş 6 ayında inşaat çalışmalarının tamamlanarak Bartın’a ve bölgemize bile bakım verebilecek balaban ayrımsız afiyet kompleksini kazandırmış olacağız. 575 yatağa yükseltilebilecek 400 yataklı vagon projede 66 pahal bakım yatağı, 138 poliklinik odası, 24 diyaliz, 24 ameliyathane, 3 ayrı evgin servis bölümü, 58 müstacel servis yatağı var. Mecmu 730 araçlık bariz ve sınırlanmış otoparkı var” dedi.

Bronz açıklamasında hastanenin mekân illere üstelik hizmet vereceğini kaydederek, “Bartın site merkezinin de kamu ölçülü durumunda haddinden fazla akıllıca tıpkı arazide hem Bartın şehrine hem birlikte çevre illere dahi hizmet verebilecek iri bir keyif yatırımı. Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Esenlik Bakanımıza ve şantiye bile müteharrik müteahhit firma yetkilileri ve işçilerimize teşekkürname ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Aşağılık Bartın’ın cesim aynı ihtiyacı ve bölgemizin yetişkin aynı ihtiyacı giderilmiş olacak. Bu hastanemizde bütün branşlar bakım verecek. Anjiyografi, kalp ameliyatı bile dahil gelmek amacıyla bütün branşlarıyla esenlik hizmetinin tam gerekleri burada teknolojinin serencam imkanlarıyla alay malay Bartın Devlet Hastanemizde vatandaşlarımıza arz nitelikli afiyet hizmetinin ulaşması sağlanmış olacak. Ben yeniden müteharrik arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Gene Cumhurbaşkanımıza ve Esenlik Bakanımıza bu nazik yatırımı Bartın’a kazandırdıkları üzere çok haddinden fazla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: