Bartın Çap Hastanesinin bakir yılda açılması planlanıyor

Bartın’de inşaatı süren 400 yataklı Bartın Kerem Hastanesinin 2023’ün önceki yarısında açılması planlanıyor.

DÜRÜST Fırka Ekip Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Bronz, Şiremişçavuş Mahallesi’nde 2018’de temeli atılmış ve yapımı bitmeme eden sayrılarevi inşaatında incelemede bulundu.

Burada müteahhit firma yetkililerinden bilgelik düzlük Tunç, gazetecilere, çalışmaların pahal şekilde sürdüğünü söyledi.

Hastanenin 400 yataklı planlanmasına rağmen 575 yatağa çıkabilecek kapasitede olduğunu, altyapısının buna bakarak yapıldığını nâkil Tunç, “127 bin dönüm arazi üzerinde tıpkı alana nesir edilen hastanenin mecbur alanı 95 bin metrekare olacak. Hastanenin anif inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı ve bağırsak donanım çalışmaları de mukannen ayrımsız aşamaya geldi. Bartın Kerem Hastanesini 2023’ün önceki 6 ayında tamamlayarak Bartın’a ve bölgemize balaban tıpkı keyif kompleksini kazandırmış olacağız.” diye konuştu.

Şehir hastanesi seviyesindeki hastanenin Bartın ve çevresine hizmet edecek modern, şişman aynı esenlik kompleksi olacağını dile getiren Tunç, şöyle bitmeme etti:

“138 polikliniği olacak, hastane ivedili servisleriyle eş, çocuk ve mefret evgin servisleri değişik olacak şekilde düz yazı ediliyor. 24 ameliyathanesi ve 66 bati hizmet yatağı olacak. Ayrımsız anda 24 ameliyat bu hastanemizde olabilecek. 24 diyaliz ve 3 ayrı ivedili servis bölümü olacak. 730 araçlık yıldızlı ve bağlı otoparkı var. Hastanemizde bilcümle branşlar hizmet verecek. Anjiyo, his ameliyatı üstelik karışma atılmak amacıyla esenlik hizmetlerinin yekpare gereklilikleri burada akıbet teknolojik imkanlarla sağlanmış olacak.”

Bronz, Bartın ve çevre illerden sevklerle gelebilecek hastaların tedavi ve ameliyatlarının yapılabileceği keyif kompleksi inşaatının çabuk aynı şekilde sürdüğünü belirterek, “Bu iri yatırımı Bartın’a kazandıran özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan almak üzere Afiyet Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: