163 kilometrelik otoban amacıyla, 3 bin 500 iştirakçi salt kadar çalışıyor

163 kilometrelik otoyol için, 3 bin 500 iştirakçi temiz gibi çalışıyor

Ziyalı- Denizli otoyolunda çalışmalar tam gaz devam ediyor

AYDIN – Aydınlık-Denizli otoban inşaatının yüzdelik 55’i tamamlanırken, otoyolda 19 köprü yol, 100 köprü, 19 köprülü munsap ve 74 altgeçit yer alıyor. 3 bin 500 işçinin arı kabilinden çalıştığı otoyolun 2023 yılının ikinci yarısında hizmete girmesi planlanıyor.

3 bin 500 işçi ile yapım çalışmalarının sakır sakır mütemadi şekilde sürdüğü ve etapların birer birer hayata geçirildiği Entelektüel-Denizli Otoyolunun yüzde 55’i tamamlandı. İlk etapta kullanıma açılacak olan Kuyucak-Denizli kısmında yapılan çalışmaları durumunda inceleyici Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Toplamda 140 km otoban, 23 km angajman yolu başlamak için 163 km’lik tıpkı yolun Kuyucak-Denizli kısmı 2023 yılının önce yarısına varmadan kullanıma açılacak” dedi.

“Toplamda 163 Km uzunlukta olacak”

Yanı Sıra Buharkent kaymakamı Alper Jandarma, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Karayolları 2. Kesim Müdürü Erek Gönenli, yüklenici firma yetkilileri ve beceri ekip ile yapılan çalışmaları durumunda inceleyici Vali Aksoy: “Vazıh-Denizli Otoyolu inşaatına 2020 yılı sonu fiktif ile başlandı. Yüklenici firma ile Karayolları Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan sözleşme gereği icraat büyük aynı hızlı hızlı bitmeme ediyor. Toplamda 140 km otoban, 23 km bağlantı yolu başlamak amacıyla 163 km’lik ayrımsız kat olacak. Bunun 87 km’si cadde, 11 km birlikte angajman yolu almak amacıyla 98 km’si Kültürlü sınırları içerisinde yer alıyor. Otoyola 9 asıl noktadan angajman gerçekleştirilecek ve 23 uç söz konusu olacak. Otoyolda kayran kayran 19 viyadüğün toplam uzunluğu 12 bin 244 metre olacak. Otoyoldaki 95 köprümüzün bütün uzunluğu birlikte 7 bin 244 metre olacak” dedi.

“Endüstri ve turizm açısından nazik bire bir gelişmeye etken olacaktır”

Otoyolun tamamlanması ile koskocaman dinlence ve turizm beldelerin birlikte birbirine bağlanacağını, nahiye açısından çokça makro tıpkısı değer kazanılacağını anlatım fail Buharkent belediye reisi Mehmet Erol: “Vazıh-Denizli arasını aynı saate düşürecek otoyolumuzun geçmiş aşaması olan Kuyucak-Denizli etabının tamamlanması, bölgemiz ve Buharkent açısından çok cesim. Endüstri ve turizm açısından baktığımızda bölgemiz amacıyla büyük bire bir gelişmeye etmen olacaktır. Balaban aynı ihtiyacımızı giderecek cesim aynı envestisman yerine görüyorum. Güzergah adına haddinden fazla sıkışık bir yolda bunun yapılması bizler amacıyla de çokça büyük. Yolumuzun sıkışıklığını aldığı kabilinden açar trafiğini da rahatlatmış olacak. Otoyolun yarısından dahası tüm durumda. Hele Buharkent ile Kuyucak arasındaki el şekillenmiş durumda. Burada tatminkâr bilgiler aldık. 2023’ün önce yarısında Kuyucak-Denizli kısmı açılmış olacak. Bölgemiz üzere güzel ve iyi olmasını diliyorum” dedi

Share: