TOKİ’den 1,8 bilyon liralık arsa satışı

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Aydın’ın Kuşadası ilçesi Türkmen Mahallesi’nde muhammen bedeli 1,8 milyar teklik olan 15 arsayı kilitsiz küreksiz artırmayla satışa sundu.

TOKİ aracılığıyla Türkmen Mahallesi’nde satışa sunulan, muhammen bedeli 1 milyar 800 milyon 20 bin liralık olan 266 bin 500 metrekare büyüklüğündeki arsalar, 90 milyon 717 bin 54 metrekare yüzölçüme cemaat. 317 ada 347 parsel no.lu taşınmazın halihazırda bitmeme etmekte olan mamure çekim çalışmalarının onaylanması, imar aplikasyon işlemlerinin tamamlanması sonucu oluşacak.

Açık artırma, 5 Eş Perşembe haset saat 10.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki bakım binasında gerçekleştirilecek. Antrparantez internetten bile “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden teklif verilebilecek.

Yüzde 40 peşinat, 48 kamer vade

Alıcılar, konut ve tecim alanı niteliğinde olan arsalara yüzdelik 40 peşinat ve 48 ay önel ile eş olabilecek. Ayrıca car edilen parsel numaraları arızi yerine verilmiş olup, tescil edilecek yüzölçümler ile ilan edilen yüzölçümler arasında fark oluşması halinde metrekare satış bedeli temel alınarak mahsuplaşma yapılabilecek.

Satış müsaade tarihini izlem fail 1 yıl süresince mamure planlarının onaylanmaması halinde öneri sahiplerince bu süreyi ardı sıra 3 ay zarfında satışın iptalini murat etmeleri halinde TOKİ vasıtasıyla satma bozma edilerek, yatırılan tutarlar rastgele artma ve önel farkı olmaksızın iadeli edilecek.

Satışa ait uzun bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek. – ANKARA

Share: