Yağlıdere’de güzellik salonu, hareket yerinin çevresini çiçek bahçesine çevirdi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde kuaförlük işleyen Mustafa Küpüç, üç yılda gelişim yerinin çevresini çiçeklerle donattı.

Hobi kendisine çiçek yetiştirmeye başlayan Küpüç, giderek sayısının arttığı çiçekleri iki cadde arasındaki merdivenlere koydu. Merdivenleri kullananların durumdan hoşnut kalmasıyla Yağlıdere Belediyesi, Küpüç’e çiçekleri elan de çoğaltması ve bakımını yapması amacıyla destek verdi.

Üç yılda çiçek bahçesine dönen merdiven vatandaşların durup foto çektirdiği bire bir saha haline geldi.

Küpüç, AA muhabirine, çiçeklerin kuruyan dallarını ve solan yapraklarını temizleyip sulamasını yaptıktan bilahare gelişim yerini açtığını söyledi.

Yaklaşık 185 çiçek türü yetiştirdiğini nâkil Küpüç, “Kışın soğuğa çerden çöpten çiçek türlerini soğuktan etkilenmemesi üzere kapalı alanlara taşıyorum. Yağışın eli nimetli olduğu mart ayında ise gübresini ve altın varak ilacını sıkıyorum. Çiçeklerimiz bile bu şekilde caize ihtiyacını karşılamış oluyor.” dedi.

Küpüç, “Çiçeklerim beyninde tıpkı arka koptuğu antlaşma canım acıyor, canım yanıyor.” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“Çiçek ve saflık üstüne çokça titizim. Onlara süt kuzusu kabil bakıyorum. İş yerimin çevresinin çiçeklerle rengarenk olmasını fırsat bilici yeni nişanlanan çiftlerimiz ile gelin ve damat adaylarımız dahi foto çektirmek için bu alanı kullanıyor. Antrparantez çiçekler süresince özçekim eden gençlerimiz dahi oluyor. Tabiatıyla bu rabıt karşısında bizler üstelik çok bahtiyar oluyoruz. Temas esnaf kendi dükkanının önüne çiçek koysa temas düzlük çiçek kabilinden olur.”

Share: