Ulus İttifakı’nın Kırşehir İl Başkanları buluştu

Budun İttifakını oluşturan 6 partinin Kırşehir İl Başkanları, Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu’nun familya sahipliğinde bire bir araya geldi.

Ağalar Konağı’nda düzenlenen matbuat toplantısına, CHP Kırşehir Milletvekili Takatli İlhan, Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Hüseyin Idrak Etmek, REÇETE Partisi İl Başkanı Takatli Atabey, Demokrat Fırka İl Başkanı Akif Aközbek, Ati Partisi İl Başkanı Hedef Şener, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve Devlet Partisi İl Başkanı Büyük Köksal katıldı.

Toplantıda kuma metni okuyan Belediye Reisi Ekicioğlu, Ulus İttifakı’nı oluşturan 6 partinin reisicumhur adayı yerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklandığını anımsattı.

Türkiye Cumhuriyetinin 13. reisicumhur adayı Kılıçdaroğlu’nun, Kavim İttifakı’nı oluşturan partilerle iktidara yürüyeceğini vurgulayan Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın, şehrimizin ve ülkemizin geleceği için hepimize sakıt fariza ve sorumluluklar ışığında, dayanışmanın ve gelişigüzel akıntı etmenin önemi tarihî ayrımsız fariza olarak önümüzde durmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki ‘Birleşe birleşe çoğalacağız.’ Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi oluşturan birlik toplumsal katmanların umudu ve geleceği üzere namzet olduğuna vurgu yapmış ve gerçekte adayın hemen kendisi değil, tamlık Türkiye olduğunun altını çizmiştir. Peki, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu hepimizin reisicumhur adayıdır, parçalanmamış Türkiye’nin reisicumhur adayıdır. Tığ aşağıda imzası mevcut ve Kavim İttifakı’nı oluşturan siyasal partilerin Kırşehir yer başkanları namına, Türkiye’nin şiddetli gidişatı karşısında hepimiz namına cumhur reisi adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyor, gelişigüzel çıktığımız ve birlikte yürüyeceğimiz bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz.”

Saylav İlhan birlikte ittifakın tamlık paydaşlarıyla debi edeceklerini ve Kılıçdaroğlu’nun 13. cumhur reisi olmasıyla herkesin kazanacağını belirtti.

Share: