Türkiye Iri Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası başladı

Şanlı Muazzez Demirezen namına düzenlenen Türkiye Nazik Rical Ferdi Boks Şampiyonası 65 ilden yüzlerce sporcunun katılımıyla Balıkesir’dahi başladı.

Balıkesir Valiliği himayelerinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu’nun elektrik programında olan ve milli sporcu Mehabetli Demirezen yerine düzenlenen Iri Rical Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Martir Turgut Solak Spor Salonu’nda başladı.

Mürtefi Eren Demirezen Nazik Rical Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nın küşat seremonisi dahi gerçekleştirildi. Şampiyonan geçmiş haset oylumlu müsabakalara hayalet oldu. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, “Bu oylumlu organizasyonu ilimizde gerçekleştiren Türkiye Boks Federasyonu’na ve ulama sağlayan büyükşehir belediyemize teşekkürname ediyor, bilcümle sporculara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çok domuzuna bire bir programa şehadet ettiklerini belirten Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir’bile farkındalık oluşturan bu şampiyonanın, geleceğe yönelik yıpranmamış boksörlerin ve şampiyonların yetişmesi amacıyla iyicene yeknesak olacağını dile getirdi.

Sporun başkenti Balıkesir’in federasyon faaliyetlerine henüz sık ocak sahipliği yaptığını nâkil Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan, Balıkesirli tıpkı demir edisyon namına planlı ferdi boks şampiyonasında tam sporculara başarılar diledi.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç da, “Şampiyonada dereceye giren sporcuları kampa alıp 2024 hedefimiz olan Paris Olimpiyatları’na bu sporcularımızla yolumuza bitmeme edeceğiz. Yumruk Oyunu Federasyonu’nun genişlik cesim şampiyonası Balaban Erkekler Yumruk Oyunu Şampiyonası’dır. Bunu dahi iyicene ayrımsız şehirde yapıyoruz” dedi.

“Bizim amacımız şöhret doğmak değil söylence olmaktır” diyen milli yumruk oyuncusu Yüksek Eren Demirezen, “Sporcularımızla tehlikesiz adımlarla akilane yolda ilerliyoruz. Bu yolda bize bindi olan yanımızda olan herkese teşekkürname ediyor, ülfet içinde centilmence mücadelelerin süreceği bire bir şampiyona diliyorum” şeklinde konuştu.

Balıkesir Cahillik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise, “Büyük Rical Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’nın Balıkesir’dahi gerçekleştirilmesi bizler amacıyla bahtiyarlık donör. Olimpik kol olan yumruk oyunu dışında da bir nice branşta millî ve arsıulusal organizasyonlara eş sahipliği yapıyoruz. Merkezde ve 20 ilçemizde altyapı, kasılma, âdem kaynağı ile bu şişman organizasyonlara paydaşlarımızla birlikte seçkin ahit hazırız. Bökelik boyunca yarışacak sporcularımıza şimdiden başarılar diliyor, Balıkesirlileri Şehit Turgut Solak Spor Salonu’na bu evire çevire organizasyonu seyretmeye devam ediyorum” cümlelerine meydan verdi.

Şampiyonanın açılışına Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Mebus Mustafa Canbey, MSÜ Karaca Asb. MYO K. Tuğg. Mahmut Büyükcingi, Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Atak, Altıeylül Kaymakamı Turgay Kağan Bilim Adamı, Balıkesir İl Inanma Müdürü Hasan Onar, İl Bitirmiş Komutanı J. Kd. Alb. Ali Felek, İlçe uray Başkanları, Balıkesir Toyluk ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, çok sayıda çalıştırıcı, sporcu ve seyirci katıldı. – BALIKESİR

Share: