TBMM Başkanı Şentop, ‘Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi’ ile Türkiye’de muvaffakiyetli kadınlara ödüllerini verdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Arsıulusal Karı Forumu ve Bahçeşehir Üniversitesi hisse senedi birliğiyle hayata geçirilen ‘Karar Mekanizmalarında Karı Liderler Projesi’ ile Türkiye’üstelik mütenevvi alanlarda başarıya erişmiş kadınlara ödüllerini verdi.

Uluslararası Karı Forumu- IWF Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi yoluyla, kamuda ve hususi sektörde zat alanlarında şef ve öncü karakterleriyle çevrelerine esin veren kadınların oranını ortaya koyan kadınların tespit edildiği, ‘Karar Mekanizmalarında Eş Liderler Projesi’ kapsamında, değişik amme kurumları ve Türkiye’nin İlk 100 Sanayi ve Ticari Kuruluşu kategorilerinde 100 kadın reis belirlendi. TBMM Başkanı Şentop, proje kapsamında ödüle müstahak görülen şef kadınları TBMM Başkanlık Konutunda ağırlayarak ödüllerini takdim etti.

Aralarında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice ve bir nice rektör ve yöneticinin dahi bulunduğu isimlere ödüllerini veren Şentop, bu garip değerlendirmelerin ve ödüllerin teşvik edici ve ilham verici olduğunu anlatım etti. Şentop, şöyle konuştu:

“Sizleri burada mihman etmekten balaban memnuniyet duyuyorum. Öncelikle bu değerlendirmede birçok ölçüt vardır zahir. Bu nihai ayrımsız ölçü olabilecek özdek değil ancak bu tür değerlendirmelerin, ödüllerin, plaketlerin teşvik edici bire bir yönü var. Burada sıfır insanlar üzere bile esin verici aynı yönü var. Kadınların becerikli adına civar plana çıkması itibarıyla Türkiye oldukça mebzul ayrımsız yolda. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda filhakika heveslendirme edici. Bizler de az çok ehemmiyet gösteriyoruz.”

Share: