Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren eşit artışlarında hor baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah meyan ayından itibaren birlikte fiyat artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak değer artışlarında birlikte istediğimiz bayağı iniş seviyelerine ulaşacağımıza ilgiyle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, SELIM Fırka’den kâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla AK Parti Adana İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında, vatandaşların Mevlit Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çokça bereketli şekilde eksiksiz Türkiye’bile geçirdiklerini, Adana’de bile tamam düzenleme üyeleriyle kadem atmadık yer bırakmadıklarını tabir eden Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişkin raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a mail ili tamamladıklarını ve haddinden fazla bereketli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Daha adayları de açıklanmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda kere haritalarımızı çok aheste aynı iş, aş damı çalışması yaparak umumi merkezde üstelik oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çok mümasil tıpkısı zamanda 28 Ekim’birlikte partimizin 2023’e revan yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla ayrımsız toplantı hazırlığını üstelik gerçekleştiriyoruz.” diyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin diğer ülkelerden ayrımlı namına tamam vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, özellikle asgari ücretten zor maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların hanay standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere gelişigüzel kesime raci çalışmalarını çok çabuk biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan bazı sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız de evvel grup toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti namına DÜRÜST Fırka tarafından hayata geçirilecektir. İttifak kendisine da Cumhur İttifakı vasıtasıyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler aracılığıyla giderilecektir ve hesabına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye iktisat modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye iktisat modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen aynı göz açısıyla cemi dünyaya denk olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını belirten Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen benzeri istihdam rakamına başarmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan ayrımsız ihracat seviyesine nail durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah meyan ayından itibaren da eşit artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak eşit artışlarında dahi istediğimiz adi baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz.”

Meclise testis kanun gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok bereketli şekilde anladıklarını, bunlarla ilişkin atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını aktaran Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu dakika Meclisimizde başta tutum konuları girmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle alakadar ve yeni çalışmaları içeren tıpkısı torba yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize irsal edilecek. Özge taraftan bütçe görüşmelerinin ardından çalışanlarımızın, emekçilerimizin tafsilatlı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT özellikle olmak üzere, sözleşmeli personellere kol konusu özellikle koyulmak amacıyla, geçici işçilerimizin say koşullarını yeniden düzenleyeceğimiz icraat ilkin tutmak amacıyla bunlarla ilişik bile adımlarımızı atıyoruz.”

“Zinde, balaban Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’de YANLIŞSIZ Parti iktidarı döneminde toplumsal celal ilkesinin tamam vatandaşların haddinden fazla etkili şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını ifade etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal yardım uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve ocak odaklı olarak kül vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk başta 15 milyar liralık benzeri paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Akıbet hükûmet toplantısında da gine 25 bilyon teklik bir melfuf yapılarak 40 bilyon liraya vasıl, çocukların sayısıyla, icar evet da eş sahipliği durumuyla bağlantılı namına yine mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak tıpkısı toplumsal arkalama uygulamasını de inşallah bu dönemde çokça tüvana şekilde uygulayacağız. Değme kesime raci çalışmalarımızı zinde şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini bitmeme ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Tığ buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın hayat ve bol bolamat içerisinde dirimsel seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, yaşayan ve şişman Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz.”

Adana’evet gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. el organize edilen Arsıulusal Adana Zevk Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana amacıyla gastronominin çok eşsiz olduğuna meni fail Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok gücük aynı süre ilk gastronomi enstitüleri kuracaklarını anlatım etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki parça enstitü İstanbul’üstelik, iki enstitü İzmir’dahi olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Toplam 10 enstitü kurulacaktı. Zaman amade gastronomi ile ilişik siftinlik şölen havasında geçecek bir festival başlangıcındayken ben şehrimize ayrımsız müjde bile vermek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana birlikte eklendi. Şehrimizde bile yeniden tıpkı gastronomi enstitüsü kurulacağını inandırmak istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Eğitim Bilimi Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e da içten teşekkürname eylemek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin Ağacı CHP milletvekilleri beyninde geri hizmet limanı konusunda kendilerinin tek dilek etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun nüfuz tarafından projelendirilen ve hayata geçirilen benzeri proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin ve Adana arasında seçme cenk, rakiplik oluşturacak makul sıfır ifadelerden maraz duyduklarını, bölgeye Çukurova kendisine baktıklarını vurguladı.

Sazak’üstelik yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’de bakir tıpkı yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları evet durumda. Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığı bile bire bir açıklama yaptı. Yatırım, Altyapılar Genel Müdürlüğü yoluyla ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın bitmeme edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve iri tıpkı envestisman’ olduğunu rapor ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı haddinden fazla arttıracağına istekle inandığımızı ikna etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik tıpkı düz kendisine planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem iblağ hatları arasında bilcümle bir aleniyet bekçi olduğu için çokça bile nadir tıpkı fonksiyon görecek. Bu anlamda bizim elden lojistik değil, angarya, konteyner yükü, bozulabilir besin kadar alanlarda dahi taşımacılık yapılabilecek çokça henüz geniş tıpkı alanda hizmet verecek, Adana’mız açısından haddinden fazla eşsiz benzeri envestisman olacak.”

Share: