Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan envestisman çağrısı

Şanlıurfa Ilbay Salih Ayhan, bir taraftan yatırımcıları kente çekmeye çalışırken sair yandan birlikte yatırıma makul imkan ve ortamları hazırladıklarını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) eylül kocaoğlan yönetim kurulu toplantısı Vali Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Ayhan, birleştirme endüstri bölgelerinin dolay insanına YEMEK ve atlatmak anlamına geldiğini belirtti.

İşsizliği azaltmak üzere çalışmalar yürüttüklerini tabir eden Ayhan, şunları kaydetti:

“Bütün derdimiz işsizliği kesmek, insanlarımızı doğdukları yerde karınlarının doymasını sağlamaktır. Bunun için de korkulu çaba sarf ediyoruz. Bire Bir yandan balaban yatırımcılarımızı ilimizde yatırım yapmaya çağırma ederken, ayrımsız yandan de yatırımcılarımıza akıllıca yatırım imkanı ve ortamları sunmaya çalışıyoruz. Bu erek doğrultusunda yatırımcılarımıza ve emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

Toplantıya, Kombinasyon Endüstri Bölgesi Müdürü Osman Oktay, Şanlıurfa Uran ve Tecim Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek ile özge ilgililer katıldı.

Share: