Sandıklı’da muhtarlardan mebus talebi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde tıpkısı araya mevrut hat, belde ve karye muhtarları ilçeden aynı mebus çıkmasını istediklerini rapor ettiler.

Sandıklı Muhtarlar Derneği Başkanı Eşref Saika başkanlığında bir güruh düzenleyen muhtarlar, Sandıklı’nın Ankara’dahi kaşkariko edilmesi için ilçeden benzeri milletvekilinin olması gerektiğini belirttiler.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan muhtarların eş görüşünün Afyonkarahisar’ın bildirme iri ilçesinden tıpkı milletvekilinin olması yönünde olduğunu ifade fail, Yıldırım, muhtarlar derneği hesabına bir toplantı düzenlediklerini tabir ederek; “Öncelikle ülkemizin başı iyi olsun. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize bile ivedili şifalar diliyorum. Elimizden geldiği kadar Muhtarlar Derneği yerine maddesel ve manevi kendisine devletimizin beraberinde yerine Depremzede kardeşlerimize apotr olmaya çalıştık. Sandıklımız nazik tıpkısı ilçe, bölgeye hitap eden Afyonkarahisar’ın en şişman ilçesi. Kızılören ve Hocalar’a de seslenme eden benzeri kaza bu yüzden biz ilçemizden tümen gözetmeksizin, hangi partiden olursa olsun tıpkı mebus olmasını kâm ediyoruz. Buradan büyüklerimize sesleniyoruz. Hep muhtar arkadaşlarımızın görüşü bu yönde” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: