Samsunlu şehit ailesini gururlandıran “Kış Tatbikatı-2023”

Cumhuriyet Altını tarihinin yer balaban katılımlı tatbikatı, Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın adını taşıyan atış ve manevra alanında Kars’ta devam ediyor.

9. Kolordu Komutanlığı’nın atıf ve idaresinde, 14. Mekanize Yaya Tuğgeneral Komutanlığı eliyle Kars’taki “Şehit İstikam Astsubay Mümessil Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Manevra Alanı”nda planlı “Şita Tatbikatı-2023”, yarıcı terör örgütü PKK aracılığıyla 18 April 1992’dahi şehit edilen Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın Samsun’da İlkadım ilçesinde güçlü Annesi Bedriye Hamlı ve ağabeyi Ayhan Hamlı aracılığıyla iri tıpkısı gururla izleme ediliyor.

Eş yerine açıklama işleyen Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın ağabeyi Ayhan Hamlı, “Şehidimizin adını taşıyan Kars’taki Şehit İstikam Gedikli Mümessil Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) düzenlediği Cumhuriyet tarihinin yeryüzü geniş katılımlı ‘Şita Tatbikatı-2023’ Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın ailesi kendisine ailemizi hem duygulandırmış hem da onurlandırmıştır. Böylesine açık kapsamlı bir tatbikata sülale sahipliği yaptığı için aynı kere elan Türk Silahlı Kuvvetlerimizle alım duyuyoruz. Tanrı, TSK’nın hiçbir personelinin ayağına taş değdirmesin. Şehidimizin adının yaşatıldığı atış ve tatbikat alanından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, tatbikata katılan 17 bacanak devlet ile alay malay yabanlık namına bilcümle dünyaya hepimizi gururlandıran, acun barışına katkı sağlayan pir tıpkısı mütalaa verdiğini, bu zümre tüvana tatbikatların caydırıcı olduğunu düşünüyorum. Şayet benzer olursa eş benzeri tatbikatı kardeşimin adını haiz Kars’taki manevra alanından enerjik adına, şehidimizin adını taşıyan oğlumla ve kardeşimin cebe arkadaşları ile gelişigüzel tutulmak istiyorum” dedi. – SAMSUN

Share: