Reisicumhur Erdoğan, Karı Emeği Zirvesi’nde konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve SELIM Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “LGBT denilen görüngü, bizim kitabımızda namevcut. Ancak CHP’nin kitabında var mı? Var. Farklı yavru muhalefetin kitabında var mı? Var. Onlarla bu arada yürüyorlar mı? Yürüyorlar. Bizim hakeza tıpkısı şeye ihtiyacımız bulunmayan.” dedi.

Erdoğan, Pullman İstanbul Hotel’üstelik düzenlenen Avrat Emeği Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Münferit aynı fenomen üzerinden milletimizin inancına ve değerlerine saldıranlar, Sedir kürsüsünden fahri kuruluşlarımızı alenen gözdağı edenler, tıkır ve derneklerimize sefihane bühtan atanlar, esasta çıkardıkları gürültüyle gerideki bu dokunaklı tabloyu gizlemeye çalışmaktadır.” ifadesini kullandı.

Bu kesimlerin yıldırı örgütlerinin sömürme ettiği çocuklarla ilişkin tek kelime ettiklerini duymadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Tekrar bunların taciz ve atak iddialarının ayyuka çıktığı tümen teşkilatlarının Türkiye’nin ayrı ayrı yerlerindeki illerinde, yönetimlerinde olan kaymakamlık başkanından belde başkanına kadar bunların hesabını verdiniz mi? Bakıyorsunuz ilçe başkanı taciz yapmış. Yer başkanı tecavüzde bulunmuş. Bunları Eş Bakanım benim, hepsini belgeleriyle anlattı. Hepsi şu anda sizin sicil dosyanızda var. Bunları gayet iyi biliyoruz, yakından bile strateji ediyoruz. Sicil dosyalarınız elimizde. Seçime kadar bile bunları meydanlarda anlatacağız. Sosyal iletişim araçları mecralarındaki rezaletleri, bunların dile getirdikleri vaki mi? Değil. Bunca rezalete sırtını dönenlerin, hep gelişigüzel kınadığımız tıpkısı fenomen üzerinden yürüttükleri düzensiz kampanyanın gerisindeki gayenin farkındayız. Hangi kız çocuklarımızın istismarına izin vereceğiz hangi da garaz ve nefret kokan hezeyanlarla milletimizin rencide edilmesine ayn yumacağız.”

Cumhur Reisi Erdoğan, ülkede kadınların, gençlerin ve çocukların sorunlarıyla ilgilenenlerin ana üzerinde durmaları ve hal aramaları müstelzim meselenin evlatları topyekun zılgıt eden sapkın akımlar olduğunu bildirdi.

Açık konuşacağını aktaran Erdoğan, “LGBT denilen fenomen, bizim kitabımızda yok. Ancak CHP’nin kitabında var mı? Var. Özge çocuk muhalefetin kitabında var mı? Var. Onlarla beraber yürüyorlar mı? Yürüyorlar. Bizim böyle ayrımsız şeye ihtiyacımız namevcut.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, ati bölüm bakanlıklarla tam ilişkin kurumlarla sivil cemiyet kuruluşlarıyla bu iri tehlikelere alın elan sak şekilde savaşım edeceklerini vurguladı.

“Tüvana familya olmadan, hareketli tıpkı ulus gayrimümkün”

Birilerinin gündemi farklı de olsa aile kurumunun anne direği olan kadınların istihsal birlikte siyasetteki huzur ve etkinliklerinin arttığının asıl olduğunun altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hareketli familya olmadan, hararetli aynı kavim imkânsız. Kadın olmadan siyasetin, üretimin, büyümenin olamayacağı anlayışımızın sunma somut örneklerinden biri bile Sedir’teki temaşa düzeyidir. Bir Iki geçmiş arkadaşlarımız söyledi. Cilt tekraru ahsen velev kane 180. Demincek ben dahi söyleyeceğim. Nedir o? Divan’te ilk kez 1935’te milletvekili yerine görev almaya başlayan kadınlarımızın künde düzeyi alelumum çok bağan oranda seyretmiş antrparantez yüzdelik 1’ler seviyesine büyüklüğünde inmiştir. Ayrıca 1999 seçimlerinde milletin oyuyla meclise mevrut tıpkı eş milletvekilimize, bu asıl muhalefetin geçmişteki temsilcisi durumunda olanlar ne demişti? ‘Bu kadına haddini bildirin.’ demişti. Hangi eylemek bu ya? Yani tıpkı kadına, parlamentoya milletin oylarıyla seçilerek gelen ayrımsız başörtülü kadına, ‘Bu kadına haddini bildirin’ almak hangi emretmek ya? Ulan CHP, siz onların devamısınız, tek farkınız bulunmayan. Hadi sıkıyorsa deminden bile kerte bildirin bakalım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buralara görgüsüz gelmediklerini, bilcümle hanım kardeşlerinin çektiği çok üzme cefaların olduğunu belirtti.

“Diyarbakır annelerinin gözleri bittabi yaşlıysa evet bizim birlikte ailelerimizin gözleri çokça yaşlıydı.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Okullarından maalesef kovulan ve bu asıl muhalefetin şu anda başındaki zatın umumi başbuğ yardımcısı olan bir eş, inandırma odalarında o bizim kızlarımızın başlarındaki örtüleri çıkartarak, onları odaya alıp, orada onlara manevi işkenceyi yapıyorlardı. Hala terbiyesizce, sıkılmadan konuşuyorlar. Tığ sizin cemaziyülevvelinizi gayet ferah biliriz. Zira bire bir acıyı ego da yaşadım. Bir Nice yakınlarım yaşadı ve adeta sanki ayrımlı ayrımsız ülkede yaşıyormuş kadar kızımı İstanbul’daki okuldan alıp ondan sonradan Türkiye’nin ayrımlı benzeri iline adeta aşırtmak zorunda kaldım. O okulun müdürü üstelik benim derslik arkadaşım olduğu üzere ‘Ya bayrak direği bana.’ ve oraya gönderdim arkadaşıyla bu arada. Bu çileleri biz yaşadık. Mösyö Eksiksizlik, sen bunları yaşamadın. Elhak senin böyle tıpkı derdin birlikte bulunmayan.”

“Divan’teki eş olta oranı yüzdelik 17,4’e yükseldi”

Verdikleri mücadeleyle 2002’den itibaren Meclis’teki eş dubara oranının tınlamalı adına terfian bugün yüzde 17,4 seviyesine kadar ulaştığına meni eden Erdoğan, kadınların olta düzeyindeki müspet gelişmeleri öğretmenlerden akademisyenlere, hareket hayatından spora kadar seçkin alanda görmenin cins olduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan, gelecek seçimlerde kadınların hem DOĞRU Parti’nin kendilerine sağladığı kazanımlara hem da Türkiye Yüzyılı’na topluluk çıkacaklarına inandıklarını ifade ederek, “Ayrıksı alanlardaki sorunları çözülen, önlerindeki engeller koruyucu kadınlarımızdan, imdi daha nazik adımlar bekliyoruz. İşte bir iki önceki gördünüz. Neleri tanıtlama ettiler, neleri ispat ediyorlar? Kadını ismiyle ve varlığıyla işletmek dışında ayrımsız müktesepleri olmayanlara aileden hisse senedi hayatına büyüklüğünde gelişigüzel alanda beraberce sergileyeceğimiz kontak, kardeşlik, muadele ve el birliği ile genişlik güzel cevabı vereceğimize inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

AK Tümen Avrat Kolları Başkanlığını, başarıyla yürüttükleri “Eş Emeği Türkiye’nin İstikbali” programı amacıyla tebrik fail Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nı alay malay kalkınmanın, üretimin, huzurun, şefkatin, merhametin, insanı insan yapan tamam değerlerin yüzyılı yapacaklarına olan güvenini anlatım etti.

“(Altılı masa) O çöktü, çöküyor. Yürümeye mecalleri namevcut”

Reisicumhur Erdoğan, bu hafta Mardin’e gittiğini hatırlatarak, “Mardin’birlikte açılışları yaptık. Meydanı gördük. Gümbür gümbür maşallah 2023’e hazırlanıyor. Ondan evvel Şanlıurfa’daydık, bire bir şekilde gümbür gümbür. Gaziantep’teydik tıpkısı şekilde. Cumhur İttifakı’nın sair kanadı, o birlikte geçkin Mersin’deydi. Orada üstelik yeniden Topluluk İttifakı gümbür gümbür geliyor. Bu dayanışmamız, bu birlikteliğimiz altılı ganyan masanın birlikteliğine benzemez. O çöktü, çöküyor. Yürümeye mecalleri namevcut. Yeter kim tığ, birbirimizi ‘Yaradılanı severiz, Yaradan’dan ötürü’ anlayışıyla sevelim.” dedi.

Dün akşam Katar’da düzenlenen Acun Kupası Finali’nde kendisine rehberlik eden Katarlı Nazır’ın annesine olan hayranlığını, bandaj ve alakasını anlattığını nâkil Erdoğan, “Ego dahi kendisine özetle dedim kim: Sayın Nazır, aşina siz bunları bilirsiniz. Behişt annelerin ayakları altındadır. Bak, babaların ayakları altında değil. Onun için dahi ben anacığıma bazı bazı, anacağım derdim, ayağının altını öpeyim. Annem gülerek ayağını çekerdi. ‘Anacım cennetin kokusunu kabul etmek istiyorum, izin et’ derdim. O çekerdi. Bizde anne, bizde kadın bu büyüklüğünde muhteremdir. Ülen aykırılık bunu bilin. Onun amacıyla inancımıza saldırmayın, haddinizi bilin.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuşmasının peşi sıra YANLIŞSIZ Parti Umumi Model Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir eliyle, el oyması tekniğiyle maun ve kayınbirader ağacına yazılan “Cömertlik Duası” bağış edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a ise Maarif Nişanı takdim edildi.

DOĞRU Parti Umumi Şekil Avrat Kolları Başkanı Keşir, 6 kadın konuşmacının mesleksel başarılarını anlattığı programa moderatörlük yaptı.

Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Çokluk Yanık, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel ve başarı hikayeleriyle ilham veren yüzlerce karı ile aksiyon insanının katıldığı program, familya fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

(Bitti)

Share: