Otlukbeli’de 55 adet benzin sağım makinası çiftçilere dağıtıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına kapalı DAP Havza Kalkınma İdaresi eliyle desteklenen ve Otlukbeli İlçe Kaymakamlığı tarafından makbul “Otlukbeli’de Gündeş Hayvancılığın Geliştirilmesi 2” projesi çerçevesinde 55 nüsha süt sağım makinası düzenlenen törenle çiftçilere dağıtıldı.

Düzenlenen törende konuşan Erzincan İl Ekincilik ve Orman Müdürü Tasavvur Şahin yapılan projeler yardımıyla Erzincan antipatik benzin lojistiğinin değme güzeşte gün güçlendiğini söyleyerek, “Dağıtılan 55 nüsha sağım makinası esbak sene dağıtılan 120 sağım makinası projesinin devamı adına yapıldı. Üreticilerimizden aldığımız olumlu dönüşler neticesinde projeyi yaptık. Ilkin DAP Başkanımız Osman Demirdöğen’e, İlçe Kaymakamımız Sercan Yılmaz’a ve Projede emeği geçen personelimize teşekkür ediyor üreticilerimize güzel olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

DAP Havza Kalkınma İdaresi Başkanı Osman Demirdöğen ise Erzincan’bile süt sektörünün seçme sabık bölüm büyüdüğüne dikkat çekti. Bu çerçevede projeleri desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Demirdöğen faydalanan üreticilere kılıklı olsun dileklerinde bulundu.

Son namına istişare yapan Otlukbeli İlçe Kaymakamı Entelektüel Kederli kalkınmanın anahtarının tarım ve hayvancılık olduğunu belirterek, “Yapacağımız yeni projeler ile İlçemizde tarım ve hayvancılığı daha de ileri götüreceğiz bu çerçevede devletimizin tamam imkanlarını kullanacağını üreticilerimiz bilmelidir” diyerek konuştu.

Törenin peşi sıra üreticilere benzen sağım makinaları dağıtıldı. – ERZİNCAN

Share: