Ordu’daki karı cinayetinin zanlısı: “Eda’ya on paralık eziyet çektirmedim, bana ‘azap çektirerek öldürdü’ demeyiniz”

Ordu’daki kadın cinayetinin zanlısı: “Hâl’ya tek ezinç çektirmedim, bana ‘ezinç çektirerek öldürdü’ demeyiniz”

CIVIL CIVIL – Kargaşa’da, gelişigüzel yaşadığı 22 yaşındaki Hâl Evli isimli kadını kenar kartı ipi ile boğarak ölmesine neden olan kıya zanlısı üçüncü el bilgili karşısına imdi. Kıya zanlısı, öldürmeye kastının olmadığını kanıt ederek, “Hâl’ya hiç ezinç çektirmedim, bana ‘ezinç çektirerek öldürdü’ demeyiniz” dedi.

Olay, 24 Mart’ta Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sinan Ş. veladet haset gecesi alay malay yaşadığı kız arkadaşı Fiil Evli ile yaşadığı evde buluştu. İddiaya göre, alkol düzlük çiftin bire bir müddet sonraları arasında sabaha karşı tartışma imdi. Aralarında başlangıçta bile kavgaların olduğu kanıt edilen çiftin tartışmasının büyümesi ile çıkan kavgada Sinan Ş., kıyı kartının ipi ile kadını boğarak hayatını kaybetmesine hastalık oldu. Kıya zanlısı, polis ekipleri vasıtasıyla yakalanarak adli mercilerce tutuklandı.

Olayın ardından önceki mahkeme 30 Ilkgüz tarihinde gerçekleşti. Cinayet zanlısı burada verdiği ifadesinde, Tutum Evli’nin kendisini daima adına yıldırma ettiğini, bu nedenle eşi ile bırakmak zorunda kaldıklarını gelecek sürmüş, fenomen gecesi çocuğu ve çarkıt eşi ile kendisini zılgıt ettiğini kanıt etmişti.

22 Kasım 2022 tarihinde Kargaşa 1. Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmada ise kıya zanlısı Sinan Ş.’nin sakat eşi İ.K.’nin tanık namına ifadesi makbuz. İ.K. mahkemede verdiği ifadesinde iyice tıpkı evliliklerinin olduğunu ve 10 yıllık bu evliliklerinin Hareket Evli yüzünden bittiğini savunmuştu. Kıya zanlısı Sinan Ş. ise duruşmaya Sesli ve Görüntülü Enformatik Sistemi ile angaje, görüngü gecesi kıya işlemeyi düşünmediğini istikbal sürmüş ve olayı planlamadığını iddia etmişti.

Bugün (22 Antrakt 2022) Civil Civil 1. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşmada Hareket Evli’nin yakınları ile avukatları amade bulundu. Duruşmada müddeiumumilik marifetiyle hazırlanan düşünce okundu. Savcılık mütalaasında ‘Nitelikli Isteyerek Öldürme’ suçundan cezalandırılmasını kâm etti.

Şuan tutuklu kâin kıya zanlısı Sinan Ş. ise duruşmada verdiği ifadede esbak beyanlarını tekiden, “Tutum’ya ezinç çektirmedim. Bu zamana büyüklüğünde herhangi bir şeyine katladım, sustum. Aynı el vurdum eksantrik bile eylemim olmadı. Vücudundaki izler düştüğü üzere oldu. Bana ‘ezinç çektirerek canını aldı’ demeyiniz. Ego onu evime kilitlemedim o tün gitmesini söyledim” dedi.

Mahkeme heyeti Sinan Ş.’nin alıkonulma halinin devama karar vererek, değişmeyen üzere duruşmayı doğacak tıpkı tarihe erteledi.

Share: