Mıhlı mekân için İstanbul’dan Konya’ya yola sâdır derrace takımı Afyonkarahisar’da

Mekân Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Yardımlaşma ve Ülfet Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Hükümdar’dan Mevlana’ya Dosdoğru Mekân İçin Derrace Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da ıtlak verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’bile dosdoğru mekân amacıyla yola sâdır 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın arkası sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik yolculuk esnasında farkındalık hazırlamak hesabına kasaba temizliği da yapıyor.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, etkinlik talebinin çiftteker sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, erke tasarrufu, akarsu kullanma verimliliği, sofrada akim çıktı ve anlayışsız dönüşümle ilgilendiren belde bilincini geliştirici terbiye faaliyetleri yaptığını nâkil Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi akseptans ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi da etkinliğimize destek verdi. 26 Eylül’üstelik gün ortası namazından sonra 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Şehriyâr Camisi önünden hareket ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi de müzakere ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Şehriyâr Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Şimdi dahi Konya’ya makul yola çıkıyoruz.”

Sporcular, erte Konya’da olacak.

Share: