Manisa’da kamu hizmetlerindeki akıbet uzanım ele alındı

Amme hizmetlerinin enerjik, çabuk, bereketli ve metin tıpkı şekilde yürütülmesini seçmek, vatandaşlara müteveccih sunma bereketli kamu hizmetini sunabilmek üzere gerçekleştirilen 2022 yılının son İl İdare Ofis Başkanları Toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

5442 çevrilmiş İl İdaresi Kanununun 24. Maddesi göre yapılan toplantıya, İl Bitirmiş Komutanı Tugay Utku Tombul, Vali Yardımcıları Mesut Eser, Nihat Pınar, Ahmet Yılmayan, Görgülü Memük, Mustafa Özkaynak, Erhan Günay, Mevlüt Özmen, İl Güven Müdürü Ömer Uslusoy ve gelgel müdürleri katıldı. Manisa’da kurumların eğlenceli ve iş birliği içerisinde çalışmasının hizmet kalitesini elan de artırdığını anlatım eden Ilbay Karadeniz, yapılan hizmetlerden ufuk teşekkürlerini ileterek, bakım ve yatırımlar üstüne devam eden süreçlerin inceden inceye takip edilmesini istedi. Amme hizmetlerinin faal ve artağan bir şekilde sunulabilmesi amacıyla yurttaş odaklı, şeffaf ve hesap verebilir benzeri dalavere anlayışının benimsenmesi gerektiğini birlikte belirten Vali Yaşar Karadeniz, aynı esbak toplantıda gündeme mevrut konularla ait yapılan çalışmaların da sonuçlarına ilgilendiren gurur müdürlerinden hikmet aldı.

Toplantıda, imzalanan teşrikimesai protokolü ile akarsu terviç kapasitesi azalıp kurumaya başlayan Marmara Gölü’nün aynı kısmına, sulama ve havzadaki dirim bilimsel çeşitliliğin devamlılığı üzere bozulmamış akarsu depolama/ihtiraz alanı oluşturulması, kuruyan ayrıksı kısımlarında Tarım İşletmeleri Umumi Müdürlüğü eliyle uzvi tarımsal üretim faaliyetinin yapılması çalışmalarına ilişik değerlendirmeler yapıldı. Antrparantez devam fail tarımsal cerrahi müdahale ve destekler, toplumsal yardımlar, hars ve turizm alanında düzenlenen icraat, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde topraksız seralar amacıyla geliştirilen “Spil Karası” üzüm çeşidinde Meyan ayında yapılan sonuç hasat ve 2023 yılında üreticiye sunulmasına ilişkin çalışmalarda ki sonuç uzanım, 2022 yılı içerisinde güçlendirme çalışmaları ile yapımı tamamlanan okullara ilgilendiren bilgiler verildi.

Kurum müdürlerinin alay alarak kurumlarının 2022 yılı faaliyetlerine ve diğer kurumlarla koordinasyonu gerektiren çalışmalarına ilgili Vali Karadeniz ve katılımcılara vukuf verdiği İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, ruzname maddeleri üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından aykırı görüş alışverişinin yapılması ile sona erdi. – MANİSA

Share: