Liselilerden oto servis: Vasıta yıkama 50 TL

Liselilerden oto servis: Şalter yıkama 50 TL

AMASYA – Amasya’birlikte bir çığır lisesinde araçların hizmet, yağ değişimi ve yıkama işlemleri öğrenciler yoluyla yapılıyor. Liselilerin oto servisinde bağırsak ve dış yıkama işleminin bedeli ise 50 TL. Bu sayede öğrencilerin harçlıklarını da kazanmaları sağlanıyor.

Amasya Şehit Gültekin Çalgı Orağı Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi motorlu vesait teknolojisi alanı öğrencileri, okula gelen araçların bakım ve yıkama işlemlerini öğretmenlerinin gözetiminde titizce gerçekleştiriyor. 2 hafta önce başlayan uygulamayı çokça cesim bulan Amasya Milli Yetişek Müdürü Mehmet Türkmen, “Öğrencilerimiz güç aldıkları aracın anahtar teslimi bakım, onarım ve tamiratını yapıp yıkayarak vesile sahibine teslim ediyor” dedi. Türkmen, esas amaçlarının öğrencilerinin harçlıklarını kazanmalarının birlikte mesleksel gelişimlerinin katkıda yatmak olduğunu belirtti.

Çevirici sahiplerinin izzetüikram edilen kahvelerini içerken işlemlere hızlı hızlı başlandığını anlatan meslek müdürü Niyazi Şiş, “Araçlarımızın iç, dış yıkanmasının bedelini 50 TL olarak belirledik. Antrparantez bakım işleminin maliyetini, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kazancını hesaplayarak fiyatı belirliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Lastik değişiminin üstelik gerçekleştirildiği işlemleri cansiparane eden öğrencilerden Uca Kişmiri ile Mustafa Saka birlikte mezun olduktan sonradan üniversite eğitimine bitmeme ettirmek istedikleri kadar işyeri açmayı üstelik planladıklarını söyledi. Motorlu araçlar teknolojisi düzlük şefi Tasavvur Bülbül ise “Öğrencilerimizi mesleksel ve maharet yerine daha donanımlı ayla beyan etmek, otomotiv sektörünün hizmet, tamirat, servis ve hizmet dallarının gelişigüzel aşamasında görev alarak kendilerine ve okulumuza iktisadi ulama seçmek üzere çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Share: